Śmieci w czasie epidemii. Gdzie wyrzucić zużyte maseczki i rękawiczki?

2020-04-17 12:36
Śmieci Bydgoszcz
Autor: ALTEREGOINTELIGENCIA/CC0/pixabay.com

Gdzie wyrzucać zużyte rękawiczki i maseczki? Co się dzieje z odpadami od osób w kwarantannie? W czasie epidemii koronawirusa to bardzo ważne pytania. Odpowiadają na nie urzędnicy z bydgoskiego ratusza.

Materiały, z których wykonane są jednorazowe rękawiczki i maseczki mogłyby wskazywać, że trzeba je wyrzucać do żółtego pojemnika na odpady z tworzyw sztucznych. Należy jednak pamiętać, że  środki ochronne tego typu powinny zostać wrzucone do pojemnika lub worka w kolorze czarnym na odpady zmieszane.

Zużyte materiały higieniczne, w tym ręczniki papierowe, papierowe maseczki czy zużyte rękawiczki gumowe, powinny trafić do kosza na odpady zmieszane.

Kartonowe pudełka po chusteczkach należy wyrzucić do papieru.

Odpady z miejsc kwarantanny lub izolacji to odpady komunalne, które muszą być gromadzone i odbierane bez styczności z pozostałymi odpadami komunalnymi wytwarzanymi przez mieszkańców. Wyrzucając odpady zmieszane w miejscach kwarantanny trzeba użyć dwóch lub trzech mocnych worków (jeden wewnątrz drugiego). Następnie trzeba szczelnie zamknąć worek i przygotować do odbioru z przywieszoną kartką z napisem "kwarantanna". Odpady sa odbierane w wyznaczonym terminie spod drzwi mieszkania przez pracownika ProNatury bez bezpośredniego kontaktu z osobą odbywającą kwarantannę.

Szczegółowe informacje dotyczące segregacji odpadów można znaleźć TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE