Śmieci chcieli zostawić na łące. Posypały się mandaty!

2020-04-17 15:00
Śmieci wylądowały na łące!
Autor: z archiwum KWP w Bydgoszczy Śmieci wylądowały na łące!

To co wysypali, musieli pozbierać. Dwaj mieszkańcy kujawsko pomorskiego w nielegalny sposób chcieli się pozbyć śmieci. Rożnego rodzaju odpady załadowali na wielką przyczepę, a następnie wszystko wysypali na łąkę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wiecanowo.

Na szczęście nie zawiodła czujność będącego poza służbą policjanta mogileńskiej komendy, który wymijał się na drodze z rolniczym Ursusem wiozącym na przyczepie różnego rodzaju odpady i jadącym cały czas za tym ciągnikiem czarnym mercedesem. Widok ten zaniepokoił funkcjonariusza dlatego zawrócił, aby z bezpiecznej odległości obserwować obydwa pojazdy. W okolicy miejscowości Wiecanowo mężczyzna kierujący mercedesem przesiadł się do ciągnika, który następnie skręcił w głąb łąki pokrytej trzcinowiskiem. Wtedy o całej sytuacji policjant poinformował dyżurnego. Policjanci na gorącym uczynku przyłapali 21-letniego mieszkańca Mogilna i 31-letniego mieszkańca Gniezna. Mężczyźni zdążyli opróżnić przyczepę ze śmieci i szykowali się już do odjazdu. Za zrzucenie odpadów zostali ukarani mandatami w wysokości 200-złotych. Dodatkowo otrzymali po 100-złotowym mandacie za złamanie zakazu przemieszczania się oraz musieli w obecności policjantów załadować wszystko z powrotem na przyczepę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE