Konkurs kulinarny w Bydgoszczy

i

Autor: Dawid Olszewski

Kulinaria

Smaczny pojedynek w Bydgoszczy. Rywalizowali uczniowie z całego regionu

2023-09-28 14:53

W Zespole Szkół Gastronomiczo-Hotelarskich w Bydgoszczy odbył się konkurs kulinarny. Pod okiem profesjonalnych szefów kuchni uczniowie gotowali zupy w wielkich kotłach. Musieli przede wszystkim zachwycić jury. To przyszli kucharze, którzy już teraz potrafią tworzyć kulinarne pyszności.

Młodzi kucharze znów rozpalili pod kotłem. W Zespole Szkół Gatronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy zorganizowano konkurs kulinarny. Młodzież ze szkół z całego regionu gotowała zupy w wielkich kotłach. Musieli podbić kubki smakowe wymagającego jury.

- Będzie smacznie, kolorowo i wesoło, a także sportowo. Do kucharzy dołączyli sportowcy, którzy przedstawią kucharzom swoje własne przepisy. Uczestnicy gotują zupy, które zostały wymyślone autorsko przez szefów kuchni - mówi Krzysztof Szczepaniak, organizator pikniku kulinarnego.

Każda drużyna gotowała co innego. Jedna z ekip postawiła na zupę meksykańską.

- Na razie nie jest trudno, właśnie mieszam zupę w kotle. Ten konkurs to dla mnie duże doświadczenie, a także integracja - przyznaje Zosia, uczennica ze Żnina.

Do Bydgoszczy przyjechali uczniowie ze szkół w całym regionie. Rywalizowali między innymi uczniowie ze Żnina, Grudziądza i Kowalewa Pomorskiego.

Smaczny pojedynek w Bydgoszczy. Rywalizowali uczniowie z całego regionu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE