Kryminalne

Siedział w samochodzie i chciał popełnić samobójstwo. Uratowali go policjanci

2023-03-30 7:48

Policjanci z Chełmna znaleźli półprzytomnego, rannego mężczyznę, siedzącego w samochodzie. Wcześniej szukano go przez kilkadziesiąt minut. Mężczyzna chciał targnąć na swoje życie. Mundurowi odnaleźli desperata niemal w ostatniej chwili.

W poniedziałkowy wieczór (20 marca) dyżurny chełmińskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który podjął próbę samobójczą. 55-latek sam wezwał pomoc, jednak jego stan był na tyle ciężki, że nie potrafił wskazać miejsca, gdzie się znajdował.

Powiedział jedynie, że siedzi w samochodzie i nie ma siły z niego wyjść. Policjanci ustalili prawdopodobne miejsce, z którego dzwonił zgłaszający, a skierowani w tę okolicę funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego po kilkudziesięciu minutach odnaleźli auto. Wewnątrz siedział zakrwawiony mężczyzna.

Warszawska kranówka do wszystkiego. Jak nie marnować wody?

Mundurowi natychmiast opatrzyli rany, które miał na rękach i wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Policjanci, do czasu przyjazdu karetki, utrzymywali kontakt słowny z mężczyzną nie dopuszczając do utraty jego przytomności.

Jak się okazało, funkcjonariusze odnaleźli 55-latka niemal w ostatniej chwili, gdyż stracił on bardzo dużo krwi. Miejsce, w którym stało jego auto było oddalone od głównej drogi i mało uczęszczane, dlatego zaangażowanie policjantów i determinacja, z jaką przeszukiwali teren, pozwoliły na uniknięcie tragedii.

Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą. Z naszymi problemami nie zostawajmy sami. Wokół nas są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach.

Gdzie szukać pomocy:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, infolinia 800 70 222, https://liniawsparcia.pl/
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01, https://stopdepresji.pl/
  • bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu - 121 212 lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE