Siedmiu chętnych do budowy S10 w Toruniu. Budowa ruszy w 2022 roku i potrwa 4 lata

2021-09-14 15:00
S10 połączy Bydgoszcz z Toruniem. Nareszcie!
Autor: www.gddkia.pl Siedmiu chętnych do budowy S10 w Toruniu. Budowa ruszy w 2022 roku i potrwa 4 lata

Siedem ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S10 na 12-kilometrowym odcinku od węzła Toruń Zachód do węzła Toruń Południe. Po wyłonieniu najkorzystniejszej z nich, przyszły wykonawca zaprojektuje i zbuduje połączenie trzech pozostałych odcinków prowadzących z Bydgoszczy z autostradą A1.

W trakcie budowy powstaną dwa zupełnie nowe węzły. Pierwszy to Toruń Podgórz w miejscu obecnego wiaduktu będącego przedłużeniem ul. Drzymały, która prowadzi na poligon wojskowy. Drugi to węzeł Toruń Czerniewice, który ułatwi kierowcom wjazd na S10 oraz autostradę A1 z drogi krajowej, tj. ulicy Łódzkiej. Droga będzie przebiegać s-dziesiątką po zbudowanej 15 lat temu południowej obwodnicy Torunia.

Najniższa oferta opiewa na kwotę nieco ponad 300 milionów 630 tysięcy złotych. Najdroższa, była od niej wyższa o niespełna 77 milionów złotych. Wszystkie oferty zmieściły się w kosztorysie inwestorskim, wynoszącym nieco ponad 400 milionów złotych. Przedstawione oferty zostaną teraz poddane analizie w celu wyboru najkorzystniejszej z nich. Oceniane będą według kryteriów takich jak: cena, okres gwarancji oraz termin realizacji kontraktu.

AQUA Toruń otwarte!

Droga ekspresowa S10 stanowi jedno z głównych połączeń drogowych Polski i jest elementem transeuropejskiej sieci transportowej. W docelowym kształcie S10 połączy Szczecin, Piłę, Bydgoszcz, Toruń, Płońsk, kończąc się na Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Tym samym w przyszłości będzie najszybszą drogą dojazdu ze Szczecina do Warszawy. Odcinek S10 Bydgoszcz - Toruń zlokalizowany jest w sercu województwa kujawsko-pomorskiego i połączy dwa największe jego miasta. Jego budowa ma się rozpocząć w roku przyszłym i potrwa do roku 2026.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE