Samochód zderzył się z pociągiem! 62-letni kierowca nie zatrzymał się na STOPIE [GALERIA]

2023-02-14 19:49

Samochód dostawczy zderzył się z pociągiem! Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w województwie kujawsko-pomorskim. Sprawca kolizji - 62-latek został ukarany. Zobacz zdjęcia.

Zgłoszenie o zderzeniu samochodu z pociągiem na jednym z przejazdów kolejowych, dyżurny policji w Rypinie odebrał przed godziną 16.00 w poniedziałek, 6 lutego. Do zdarzenia doszło w Starorypinie Rządowym.

- Na miejscu policjanci ustalili, że na przejeździe kolejowym 62-letni kierowca samochodu dostawczego nie zastosował się do znaku drogowego „STOP” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pociągowi pasażerskiemu relacji Katowice – Gdynia – informuje asp. sztab. Dorota Rupińska, rzecznik prasowy KPP Rypin.

Muszę mieszkać z wnuczką w łazience

Chwilę później pojazd dostawczy zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Samochód dostawczy został jednak poważnie uszkodzony. Sytuacja mogła zakończyć się znacznie gorzej.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ukarali kierowcę pojazdu mandatem w wysokości 1500 zł,a także 10 punktami karnymi.

Jak informuje policja - zdarzenie pokazuje, że nawet chwila nieuwagi czy rutyna podczas poruszania się po drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

- Na szczęście w tym przypadku nikt nie odniósł żadnych obrażeń, jednak zdarzenie to mogło zakończyć się tragicznie – dodaje rzeczniczka rypińskiej policji.