Ryanair

i

Autor: pixabay

wokół nas

Ryanair odwołał loty z Bydgoszczy do dużego miasta. Prawdopodobnie przez przetarg na promocję województwa

2024-04-05 8:21

Od kwietnia nie będziemy mogli polecieć z Bydgoskiego Portu Lotniczego do Dublina. Choć połączenie do Irlandii funkcjonowało od wielu lat (do marca bieżącego roku– 2 razy w tygodniu), zostało nagle wycofane przez przewoźnika. Szczegóły poniżej.

W ostatnim czasie w Bydgoskim Porcie Lotniczym pojawiły się nowości. Mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego już teraz mogą kupować bilety na letnie rejsy do Majorki. Od dłuższego czasu mogą również dwa razy w tygodniu polecieć do Krakowa i zaoszczędzić sporo czasu. Zamiast 5,5 godziny samochodem, trafią do stolicy Małopolski w 70 minut.

Również 2 razy w tygodniu do niedawna odbywały się loty do Dublina, lecz. Już na początku marca informowaliśmy, że wieloletnie połączenie ma zostać wycofane przez Ryanaira. Ostatni lot z Bydgoszczy do Dublina odbył się w czwartek, 28 marca.

Zgodnie z informacją przekazaną przez portal Fly4free.pl, trasy lotnicze do Dublina znikają z letniego rozkładu lotów. Artykuł sugeruje, że decyzję taką mogła wpłynąć opóźniająca się procedura przetargowa na "promocję województwa kujawsko-pomorskiego w liniach lotniczych", prowadzona przez Urząd Marszałkowski.

Przypomnijmy, że w przetargu na promocję województwa na międzynarodowych trasach lotniczych, obsługiwanych przez linie lotnicze z bydgoskiego lotniska, wpłynęła tylko jedna oferta. Przewoźnik irlandzki Ryanair wyraził zainteresowanie prowadzeniem lotów i promocją regionu za kwotę prawie 34 milionów złotych.

Obecnie trwają analizy dostarczonych dokumentów. Samorząd poprosił oferenta o uzupełnienie brakujących informacji, co jest standardową procedurą, gdzie oferent nie przedstawia od razu pełnego zestawu dokumentów, lecz uzupełnia je w późniejszym etapie procesu.

Czy to oznacza, że połączenia do Dublina znikają z siatki połączeń z bydgoskiego lotniska na stałe? Mateusz Dul, specjalista ds. PR Bydgoskiego Portu Lotniczego, wyjaśnia w rozmowie z Radiem PIK, że obecnie Dublina nie ma w systemach rezerwacyjnych, ale przewoźnik może w każdej chwili podjąć decyzję o dodaniu takiego połączenia lub innego.

Na Festiwal Roślin w Rzeszowie przyszły tłumy