Ruszyła przebudowa wiaduktu na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-09-08 17:23

Ogromne prace i spore utrudnienia. Tak jest teraz na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Ruszyły prace na wiadukcie nad al. Jana Pawła II. Przeprawa będzie rozebrana i w jej miejsce pojawi się nowy wiadukt. Są utrudnienia dla kierowców i pieszych.

Kierowcy i piesi na górnym tarasie Bydgoszczy nie mają łatwego życia. Na dobre ruszyły prace na wiadukcie wzdłuż Wojska Polskiego. Przeprawa będzie rozebrana i w jej miejsce pojawi się nowy wiadukt.

Roboty ruszyły w tym tygodniu. Wcześniej wykonawca przygotował przejazdy przez pas zieleni na ul. Wojska Polskiego i ul. Jana Pawła II - pod obiektem. Ruch pojazdów został przełożony na istniejący wiadukt południowy, co wiąże się z tymczasowym przejazdem przez torowisko. Zmiany zostały wprowadzone też pod obiektem. Tramwaje jeżdżą bez zmian.

Dzieje się, widzę to z okna. Jeśli chodzi o korki, to na górze aż tyle się dzieje, ale korek już widziałam na al. Jana Pawła II. Jak ktoś z pracy wraca, to musi liczyć się z korkami

- mówią mieszkańcy Bydgoszczy.

Jeśli prace będą toczyć się zgodnie z planem, nowy wiadukt będzie przejezdny zimą. Prace kosztuję 22 mln zł.

Najpierw rozbiórka potem budowa. Ruszyły prace na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE