Ruszają zapisy na PÓŁKOLONIE w Bydgoszczy. Liczba miejsc jest ograniczona!

2021-06-07 13:32 Dawid Olszewski
Basen
Autor: StockSnap /CC0/pixabay.com

8 czerwca ruszą zapisy na półkolonie w Bydgoszczy. Rekrutacja potrwa do 14 czerwca. Z letniego wypoczynku skorzysta w sumie 3660 uczniów. Lepiej nie zwlekać, bo decyduje kolejność zgłoszeń.

Bydgoskie półkolonie organizuje Miasto Bydgoszczy. Mogą wziąć w nich udział uczniowie bydgoskich szkół do trzynastego roku życia. Każdy uczeń może skorzystać maksymalnie z dwóch tygodniowych turnusów. Rodzic pokrywa jedynie koszt wyżywienia. Półkolonie będą realizowane w 9-tygodniowych turnusach, w 34 szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto.

Już po raz trzeci organizujemy letnie półkolonie dla uczniów bydgoskich szkół. Chcemy, żeby dzieci mogły spędzić wakacje w mieście w sposób atrakcyjny i bezpieczny. Tym samym chcemy pomóc rodzicom przy organizacji letniego wypoczynku. Oferta dziewięciu turnusów półkolonii obejmuje cały okres wakacyjny, dlatego rodzice mogą wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin. Co ważne, półkolonie odbywają się na wszystkich osiedlach, w całym mieście, nie trzeba dowozić dziecka na wakacyjne zajęcia na drugi koniec miasta

– mówi Prezydent Rafał Bruski.

Jak informuje ratusz, uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 8 do 15. Grupy liczyć będą maksymalnie 15 osób. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku.

Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich placówkach kultury, m. in. w muzeum; zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach półkolonii wyświetlane będą też filmy.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej i Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, z wyjątkiem opłaty za posiłki (100 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowie dziecka, którzy są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz uczniowie, którzy mają przyznane stypendium szkolne. 

Trzeba wypełnić kartę uczestnictwa do sekretariatu wybranej placówki. Decyduje kolejność zgłoszeń. Każde dziecko może skorzystać z dwóch tygodniowych turnusów.

Lista przyjętych będzie wywieszona w placówkach, będzie też dostępna na ich stronach internetowych.

Listy przyjętych zostaną wywieszone w placówkach i opublikowane na stronach internetowych placówek 24 czerwca o godz. 15:00.

Tak zmieniły się Aleje Ossolińskich w Bydgoszczy