Rozbudowa ul. Kujawskiej w Bydgoszczy na półmetku

2020-04-17 12:24
ul. Kujawska
Autor: Dawid Olszewski

Trwa rozbudowa ul. Kujawskiej w Bydgoszczy. Epidemia nie przerwała prac. Drogowcy informują, że roboty są na półmetku.

Drogowcy informują, że są realizowane roboty ziemne, kanalizacyjne, energetyczne i brukarskie. Trwa układanie nawierzchni oraz montaż torowisk i słupów trakcyjnych. Kontynuowane są też prace w wykopie, którym docelowo jeździć będą tramwaje. Prace na całym odcinku, zostały wykonane już w 50%.

W ostatnich dniach wykonawca zabrał się za układanie torów na ul. Bernardyńskiej. Realizowane są też prace w rejonie kościoła garnizonowego.

Kolejne warstwy nawierzchni są układane na wschodniej stronie ul. Kujawskiej. W połowie gotowy jest też chodnik i ścieżka rowerowa. Zamontowane zostało oświetlenie uliczne. Przełożenie ruchu na ten odcinek nowej trasy, pozwoli rozpocząć prace przy jezdni, po której obecnie poruszają się pojazdy.

Drogowcy kontynuują też prace w wykopie, w którym docelowo będą jeździć tramwaje. Układane są tory oraz słupy trakcyjne.

Na ulicach Wojska Polskiego i Solskiego trwają roboty kanalizacyjne i energetyczne oraz prace przy nawierzchni. Kierowcy mogą spodziewać się w tym miejscu zwężeń i ograniczeń prędkości.

Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Koszt inwestycji, łącznie z zakupem nowoczesnych tramwajów i zakończoną już przebudową węzła Szarych Szeregów to ponad 370 mln zł. Sam koszt prac budowlanych na Kujawskiej to 168 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE