Rowerowa Stolica Polski 2022

i

Autor: zhivko/CC0/pixabay.com

Rowerowa Stolica Polski 2022. Ostatnie dni rywalizacji miast

2022-06-20 14:33

Bydgoscy rowerzyści dzielnie walczą. Trwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Jeszcze wszystko może się zdarzyć. Podczas rowerowej wycieczki wystarczy odpalić bezpłatną aplikację, która liczy przejechane kilometry.

Rowerowa rywalizacja wchodzi w decydującą fazę. To ostatnie dni walki o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rowerzyści z Metropolii Bydgoszcz dzielnie walczą i kręcą kilometry. Walczą też inne miasta. Do końca czerwca jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Cały czas przystępują kolejni rowerzyści. Powtarzamy, że to bardziej zabawa niż rywalizacja. Chodzi o to, żebyśmy się aktywizowali i żeby rower był naszym podstawowym środkiem transportu. Zrezygnujmy z komunikacji miejskiej, z samochodu, warto wsiąść na rower

- mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski.

Jeździć można samemu, ale też w grupie. W Bydgoszczy i innych miastach są organizowane wspólne wycieczki po to, by wspólnie nabić kilometry dla swojego miasta.

Tych wydarzeń w 56 miastach jest bardzo dużo. Te akcje są kierowane do tych najmłodszych, ale też do seniorów. To pokazuje, że nasza impreza jest dla wszystkich

- dodaje Dobrowolski.

Rowerzyści cały czas mogą dołączyć do rywalizacji. Wystarczy odpalić bezpłatną aplikację Aktywne Miasta. Patronem rowerowej zabawy jest Radio Eska.

Święto Wolnych Książek w Bydgoszczy