drewno

i

Autor: pixabay

Regularnie podjeżdżał pod sklep i zabierał sobie po drewnianej palecie. Ukradł ich ponad 100

2022-09-22 12:13

Jak nie ma węgla palimy drewnem? Nawet do 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi Inowrocławia, który pokusił się o drewniane palety z marketu. 26-latek od miesiąca podjeżdżał pod sklep i ładował sobie do auta „za darmo” paletę, następnie odjeżdżał. Policja udowodniła mu, że łącznie ukradł ich już 113.

Drewniane palety regularnie „znikały” w jednym z marketów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Od sierpnia zniknęło ich łącznie ponad 100. Jak się okazało, za wszystkim stał 26-letni mieszkaniec Inowrocławia. Mężczyznę namierzyli kryminalni.

- Wczoraj (21 września) na Osiedlu Rąbin w Inowrocławiu kryminalni wkroczyli do mieszkania 26-letniego mężczyzny, którego od jakiegoś czasu namierzali – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, rzecznik prasowy KPP Inowrocław. - Ustalili bowiem, że ma on związek z kradzieżami drewnianych palet.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Kryminalni zgromadzili przeciwko niemu materiał dowodowy. Według zebranych informacji, od sierpnia do września 26-latek zdążył uzbierał łącznie 113 drewnianych palet. Skradziony towar ładował do samochodu wykorzystując nieuwagę personelu.

Włamywali się do domów w całej Polsce. Warszawiaków zatrzymali policjanci z Bydgoszczy

- Zarzut jaki usłyszał to przestępstwo kradzieży, które popełniał przez prawie miesiąc, sukcesywnie odwiedzając ten sam sklep – dodaje asp. szt. Izabella Drobniecka. - Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia.