Przypadkowy świadek i dzielnicowi pomogli starszej kobiecie. Seniorka zawdzięcza im życie

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

wokół nas

Przypadkowy świadek i dzielnicowi pomogli starszej kobiecie. Seniorka zawdzięcza im życie

2024-03-01 10:12

Gdy zobaczyli, że starsza kobieta upada na ulicy, dzielnicowi natychmiast podjęli działania ratunkowe. Jednak nie tylko oni. Los tej poszkodowanej również poruszył przypadkową kobietę, która przechodziła w pobliżu. Następnie, wspólnie z policją, udzielała seniorce wsparcia do czasu przybycia karetki pogotowia. Szczegóły poniżej.

W poniedziałek (26 lutego) na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku, dzielnicowi z rewiru pierwszego włocławskiej komendy patrolowali ulicę Żytnią, gdy spostrzegli starszą kobietę poruszającą się o kulach. Nagle, kobieta upadła na jezdnię, doznając urazu głowy.

Natychmiast zatrzymali radiowóz i szybko dotarli do poszkodowanej, aby jej udzielić pomocy. Starsza pani wyznała, że nagle poczuła się źle i zataczało jej się w głowie, co doprowadziło do jej upadku.

Po skontaktowaniu się z dyżurnym, policjanci poprosili o przyjazd karetki pogotowia i zajęli się kobietą do czasu przybycia służb medycznych. Warto jednak zaznaczyć, że pomoc nadeszła nie tylko ze strony funkcjonariuszy.

Przypadkowa przechodząca obok kobieta zainteresowała się sytuacją starszej pani i podjęła interwencję. Również zbliżyła się do poszkodowanej i wraz z policją zabezpieczyła jej miejsce, aby zapobiec ewentualnym dodatkowym urazom.

Dalej kobietą zajęła się przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia.  

- Udzielanie pomocy i wsparcia, to jedno z podstawowych zadań realizowanych przez policjantów, zwłaszcza przez dzielnicowych, którzy mają najbliższy kontakt ze społecznością lokalną i służą radą oraz pomocą w różnego rodzaju sytuacjach. Cieszy jednak, gdy gotowość ratowania drugiego człowieka wykazują też obywatele, często przypadkowi świadkowie, którzy potrafią poświęcić swój czas i uwagę osobie będącej w potrzebie – komentuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z włocławskiej komendy.

Horror w Ostródzie! Zwłoki małżeństwa w mieszkaniu