Przez Bydgoszcz przejdzie POCHÓD ORGANIZMÓW ŻYWYCH. Będzie muzyczno-wizualny performance

2021-06-23 15:11 Dawid Olszewski
Las
Autor: Free-Photos/CC0/pixabay.com

Przez Bydgoszcz przejdzie Pochód Organizmów Żywych. Rozpocznie się na Wyspie Młyńskiej, przejdzie nabrzeżem wzdłuż Brdy i zakończy się na Starym Mieście. Przemarszowi będzie towarzyszył muzyczno-wizualny performance.

Organizatorzy pochodu podkreślają, że w wyniku działalności człowieka, mamy do czynienia z szóstym wielkim wymieraniem gatunków. Powodem są między innymi kryzys dostępności wód słodkich, katastrofa klimatyczna i środowiskowa.

Wody jest coraz mniej. Powoduje to nadmierna regulacja rzek - betonowanie ich brzegów, ujednolicanie ich biegu, tworzenie tam i zapór. Działania te mają w założeniu pozwalać nam na unikanie powodzi - w rzeczywistości jednak zmniejszają dostępność wody poprzez między innymi zwiększanie powierzchni, z której woda paruje, oraz niszczą naturalne środowiska i ekosystemy

- wskazują organizatorzy.

Dodają, że problem dotyczy każdego z nas - już ponad 160 gmin w Polsce zgłosiło apel o oszczędzanie wody, a będzie ich coraz więcej.

W Polsce będziemy mieli coraz więcej susz, a woda będzie stawać się dobrem luksusowym, utrudniając produkcje pożywienia. Na południu życie stanie się wręcz niemożliwe, więc będziemy musieli sobie radzić z masowymi migracjami

- dodają.

Pochód 25 czerwca o 18.15. Zbiórka na Wyspie Młyńskiej.