płonący samochód

i

Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Prokuratura ujawniła makabryczne wątki śmierci mężczyzny. Zwęglone zwłoki znajdywały się w samochodzie pod Warlubiem

2022-10-26 9:25

Prokuratura ujawnia szczegóły sprawy spalonych zwłok pod Warlubiem. Zwęglone ciało mężczyzny znaleziono tuż obok samochodu osobowego w głębi lasu w połowie czerwca bieżącego roku. Sprawą zajęli się funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora.

Wracamy do sprawy sprzed kilku miesięcy. Jak podaje „Extra Świecie” - w drugiej połowie czerwca 2022 roku z samego rana, jeden z pracowników nadleśnictwa miał zawiadomić straż pożarną o pożarze samochodu w pobliżu miejscowości Krzewiny w gminie Warlubie.

W głębi lasu, niedaleko jeziora Radodzierz znajdowało się płonące auto osobowe marki Volkswagen. Po przyjeździe na miejsce strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. Tuż obok samochodu znajdowało się ciało. Ono również spłonęło.

Sprawą zajęli się policjanci pod nadzorem prokuratora. Kluczową kwestią miało być ustalenie okoliczności śmierci mężczyzny. Od początku śledztwa podejrzewano, że było to samobójstwo. Jak ustalił biegły z dziedziny pożarnictwa – ogień musiał rozproszyć się wewnątrz, a nie na zewnątrz pojazdu.

Eksperci ustalili też, że nic nie wskazuje na to, że samochód został wcześniej oblany łatwopalną substancją, a następnie podpalony.

Policjanci eskortowali jelenia w drodze do lasu

- Przyczyną śmierci było poparzenie powłok ciała – przekazał dziennikarzom „Extra Świecie” Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu. - Najpierw ogniem zajął się mężczyzna, a dopiero później samochód. To oznacza, że był oblany łatwopalną cieczą.

Uwaga! Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji i pojawiły się u Ciebie myśli samobójcze – pod żadnym pozorem nie lekceważ swojego stanu. W takich przypadkach należy natychmiastowo udać się do specjalistów i psychologów.

Możesz to zrobić korzystając z bezpłatnego telefonu telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111. Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212, skorzystać ze Wsparcia dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108 , Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123 lub wejść na stronę pokonackryzys.pl.

Jeśli wiesz o osobie, która potrzebuje natychmiastowej pomocy – powiadom o tym policję.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE