KWP Bydgoszcz/pixabay

i

Autor: KWP Bydgoszcz/pixabay

Próbował wyłudzić pieniądze w zamian za zwrot skradzionego telefonu. W „wymianie” uczestniczyli kryminalni [GALERIA]

2022-09-29 13:02

Został zatrzymany przez kryminalnych, po tym jak chciał wyłudzić pieniądze w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. 27-letniemu mieszkańcowi Świecia grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i paserstwa.

Funkcjonariusze z komendy policji w Świeciu od połowy września prowadzili postępowanie dotyczące przywłaszczenia telefonu komórkowego. Sprzęt był warty 4,5 tys. złotych. W sprawę zaangażowali się również policjanci z wydziału kryminalnego.

Jak się okazało – pokrzywdzony otrzymał telefon od nieznanego mężczyzny, który wyszedł do niego z ofertą. Miał oddać mu skradziony wcześniej telefon w zamian za 1,5 tys. złotych. O próbie wyłudzenia dowiedzieli się kryminalni.

- W miniony wtorek (27 września) świecianin otrzymał instrukcję, gdzie i kiedy dojdzie do wymiany – informuje podkom. Joanna Tarkowska. KPP Świecie. - Podczas przekazania pakunku kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca Świecia i odzyskali przywłaszczony wcześniej telefon. To nie był koniec jego problemów. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki, a kolejne podczas przeszukania jego mieszkania.

Policja zabezpieczyła łącznie prawie 215 gramów narkotyków. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. W środę (28 września) decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Otrzymał również zakaz opuszczania kraju.

Włamywali się do domów w całej Polsce. Warszawiaków zatrzymali policjanci z Bydgoszczy

- W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 27-latkowi trzech zarzutów – dodaje podkom. Joanna Tarkowska. - Przed sądem odpowie za paserstwo, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz  żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.