Próbował wyłudzić pieniądze w zamian za zwrot skradzionego telefonu. W „wymianie” uczestniczyli kryminalni [GALERIA]

2022-09-29 13:02
KWP Bydgoszcz/pixabay
Autor: KWP Bydgoszcz/pixabay

Został zatrzymany przez kryminalnych, po tym jak chciał wyłudzić pieniądze w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. 27-letniemu mieszkańcowi Świecia grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i paserstwa.

Funkcjonariusze z komendy policji w Świeciu od połowy września prowadzili postępowanie dotyczące przywłaszczenia telefonu komórkowego. Sprzęt był warty 4,5 tys. złotych. W sprawę zaangażowali się również policjanci z wydziału kryminalnego.

Jak się okazało – pokrzywdzony otrzymał telefon od nieznanego mężczyzny, który wyszedł do niego z ofertą. Miał oddać mu skradziony wcześniej telefon w zamian za 1,5 tys. złotych. O próbie wyłudzenia dowiedzieli się kryminalni.

- W miniony wtorek (27 września) świecianin otrzymał instrukcję, gdzie i kiedy dojdzie do wymiany – informuje podkom. Joanna Tarkowska. KPP Świecie. - Podczas przekazania pakunku kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca Świecia i odzyskali przywłaszczony wcześniej telefon. To nie był koniec jego problemów. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki, a kolejne podczas przeszukania jego mieszkania.

Policja zabezpieczyła łącznie prawie 215 gramów narkotyków. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. W środę (28 września) decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Otrzymał również zakaz opuszczania kraju.

Włamywali się do domów w całej Polsce. Warszawiaków zatrzymali policjanci z Bydgoszczy

- W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 27-latkowi trzech zarzutów – dodaje podkom. Joanna Tarkowska. - Przed sądem odpowie za paserstwo, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz  żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE