Primark w Bydgoszczy. To siódmy punkt zagranicznej sieci w Polsce. Oto, co wiemy do tej pory

i

Autor: Katarzyna Bastrzyk, Wikipedia/domena publiczna

sklepy

Primark w Bydgoszczy. To siódmy punkt zagranicznej sieci w Polsce. Oto, co wiemy do tej pory

2024-03-05 21:55

Irlandzkie przedsiębiorstwo odzieżowe Primark otwiera swój siódmy punkt w Polsce. Do tej pory sklepy tej popularnej sieci funkcjonują już w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Łodzi i Wrocławiu. Tym razem koncern chce zawitać do Bydgoszczy. Otwarcie Primarka w stolicy Kujaw i Pomorza będzie miało miejsce najwcześniej na koniec 2024. Szczegóły poniżej.

Należąca do koncernu Associated British Foods, irlandzka sieć zajmująca się sprzedażą detaliczną odzieży poszerza swoją działalność w Polsce. Na chwilę obecną w naszym kraju znajduje się sześć punktów przedsiębiorstwa. Siódmy zostanie otwarty w Bydgoszczy, w Zielonych Arkadach przy ul. Wojska Polskiego.

Otwarte w 2015 roku centrum handlowe Zielone Arkady to największa galeria w stolicy Kujaw i Pomorza. Znajdziemy w niej kilkadziesiąt sklepów popularnych, zagranicznych sieci m.in. Inditex (Zara, Pull and Bear, Stradivarius), Calvin Klein, Big Star czy Hugo Boss.

Pozycję lidera zdecydowanie wzmocni obecność sieci Primark, czyli bardzo popularnej sieciówki (jeszcze parę lat temu wyłącznie za granicą). Jak przekazała sieć dziennikarzom Metropolii Bydgoskiej – otwarcie sklepu nastąpi w kolejnym roku finansowym wrzesień 2024 – wrzesień 2025. Zatem zakupy w Primarku bydgoszczanie będą mogli zrobić najwcześniej jesienią bieżącego roku lub przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Nie jest jednak wykluczone, że stanie się to dopiero późną wiosną lub latem 2025 roku.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1969 roku, a jego siedziba mieści się w Dublinie. Choć na rynku europejskim sieć funkcjonuje pod nazwą Primark, na rodzimym rynku – w Irlandii, operuje ono nazwą Penneys, która wskazuje, że ubrania w sklepie tej marki są niezwykle tanie. Ze względu na dodatkowe koszta, we środkowo-wschodniej Europie odzież nie wyróżnia się swoją niską ceną w porównaniu do z innych, zagranicznych sieciówek.

W 2015 roku sieć Primark liczyła ponad 270 sklepów w dziewięciu krajach Europy. Pierwszy sklep w Polsce otwarto w sierpniu 2020 roku w Galerii Młociny w Warszawie. Rok później powstał drugi polski Primark - w Galerii Posnania w Poznaniu.

Jak politycy oceniają Szymona Hołownię?