Prawnicy pomagają medykom za darmo. Ruszyła specjalna akcja online [WIDEO]

2020-06-02 17:35 Dawid Olszewski
Prawnik
Autor: leokiru/CC0/pixabay.com

To ukłon w stronę tych, którzy od tygodni narażają dla nas zdrowie i życie. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Bydgoszczy rozpoczyna porady prawne dla medyków. Wszystko za darmo i przed internet.

To dowód wdzięczności za ich ciężką pracę w czasie epidemii. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Bydgoszczy ruszyła z darmową pomocą prawną dla medyków.

Każdy, kto ma problem w pracy albo w życiu prywatnym, może się zgłosić.

- Wszyscy wiemy ile wysiłku medycy włożyli w to, by nas ratować przed pandemią. Przyszedł czas na nas, prawników. Wiele problemów wychodzi dopiero teraz, stąd ta akcja - mówi Daniel Eksterowicz, radca prawny. 

Porady są prowadzone online za pomocą specjalnej platformie Zoom. Problemy, z którymi medycy będą się zgłaszać, mogą być bardzo różne.

- Podejrzewam, że najwięcej pytań może dotyczyć czasu pracy medyków, zasad ochrony w pracy, obowiązków pracodawcy i pracownika. Może być też tak, że ktoś w związku z pandemią spotkał się z innego rodzaju problemem w życiu prywatnym. Chętnie pomożemy w tego rodzaju sprawach - dodaje Eksterowicz.

Organizatorzy akcji zapewniają anonimowość, a połączenie jest bezpieczne. Spotkania nie są rejestrowane.

Dyżury zaplanowano w każdy wtorek i czwarte od godz. 17.00 do 18.00. W tym czasie trzeba otworzyć aplikację Zoom - w polu "Meeting ID" trzeba wpisać numer: 952 305 1516, a w polu "password" wpisać hasło: oirp.

Akcja potrwa do końca czerwca, ale nie wykluczone, że zostanie przedłużona. To zależy od zainteresowania medyków.

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć TUTAJ

Prawnicy z Bydgoszczy pomogą medykom. Ruszają darmowe porady

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.