Prapremiera „Miasta” Marcina Sautera odbędzie się w Bydgoszczy. Przyjadą też znani aktorzy!

2021-06-08 17:18 Dorota Lakner
Prapremiera Miasta Marcian Sautera
Autor: Dariusz Gackowski MCK Bydgoszcz

23 czerwca w kinie Orzeł w MCK-u w Bydgoszczy odbędzie się uroczysta prapremiera fabularnego debiutu Marcina Sautera "Miasto".  W kinie Orzeł pojawi się cała ekipa filmu i odtwórcy głównych ról.

„Miasto” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego sezonu, jest także pierwszym w historii, pełnometrażowym filmem fabularnym w całości nakręconym w Bydgoszczy.

W rolach głównych zobaczymy znanych i lubianych aktorów – Karolinę Gruszkę, Bartłomieja Topę i Roberta Więckiewicza.

Na ekranie zobaczymy też Mirosława Kropielnickiego, Grzegorza Warchoła, Zdzisława Wardejna i debiutującego na wielkim ekranie młody bydgoszczanina Piotrka Nawrockiego, w roli syna głównego bohatera.  

Rarytasem dla fanów jego twórczości będzie powrót na ekran Stanisława Tyma, współpracownika Stanisława Bareji i współtwórcy legendarnych filmów „Rejs”, „Miś” i „Nie ma róży bez ognia. 

Film wyczekiwany, bo rozpoczęte na przełomie 2019 i 2020 roku zdjęcia do obrazu Sautera, zelektryzowały całą Bydgoszcz. Po raz pierwszy w swojej historii, miasto stało się równorzędnym „aktorem” w pełnometrażowej fabule.  

Marcin Sauter odkrył w „Mieście” nieznaną twarz Bydgoszczy, zmieniając ją w fascynujące i tajemnicze miejsce. Pozornie znane i „opatrzone” bydgoskie zaułki, kamienice, a nawet port na Brdzie, zmieniają się w kadrze w miejsca klimatem jak z mglistego Londynu, niebezpiecznych dzielnic San Francisco czy Berlina. „Miasto” udowadnia, że Bydgoszcz jest jednym z najbardziej „filmowych” miast w Polsce.  

Prapremiera filmu odbędzie się w Bydgoszczy 23 czerwca, już następnego dnia "Miasto" ruszy do Warszawy. Prapremiera ogólnopolska odbędzie się w warszawskim Kinie Luna, a 25 czerwca film wejdzie do kin w całym kraju.