Praca IT w Bydgoszczy. Sprawdź aktualne oferty!

i

Autor: Unsplash - Jexo

Praca IT w Bydgoszczy. Sprawdź aktualne oferty!

2022-04-20 13:43

W ciągu ostatnich kilku lat sektor nowoczesnych usług biznesowych w Bydgoszczy znacznie się rozwinął. Przyniosło to miastu niezwykłą renomę, poprawiając jego pozycję wśród innych miast w Polsce. Bezpośrednio też przyczyniło się to do powstania nowych miejsc pracy w branży IT w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego oraz okolic.

Rynek pracy w Bydgoszczy

Trwający rozwój branży IT w Bydgoszczy przyczynił się do tego, iż miasto to od dawna nie jest kojarzone wyłącznie z bursztynowym szlakiem. Zamiast na zbożu bogaci się ono na nowoczesnych technologiach oraz inwestycjach lokalnych i zagranicznych. Rynek pracy w Bydgoszczy jest doskonałym miejscem zarówno na założenie firmy IT od podstaw, jak i przeniesienie lub otwarcie nowego oddziału. W dużym stopniu za wzrost roli sektora IT odpowiadają firmy, które od dawna funkcjonują na terenie stolicy województwa kujawsko-pomorskiego, zatrudniając w swoich szeregach wielu bydgoskich inżynierów – np. Nokia, Atos czy też mniejsze Asseco. Firmy IT działające na terenie Bydgoszczy znacznie się rozwijają, dlatego samo miasto stanowi dobrą perspektywę rozwoju zawodowego dla mieszkańców na różnych etapach kariery.

Na co mogą liczyć pracownicy branży IT w Bydgoszczy?

Oferty pracy w bydgoskich firmach są skierowane głównie do przedstawicieli sektorów produkcyjnych, logistyczno-magazynowych czy też BPO/SSC. Jednak także i osoby pragnące uczestniczyć w dynamicznym rozwoju informatyzacji i nowoczesnych usług znajdą dla siebie atrakcyjne zatrudnienie. Praca IT w Bydgoszczy jest zorientowana głównie na pozyskiwanie programistów, umiejących wykorzystać w praktyce różne kody programowania. Działające w mieście firmy szczególnie poszukują Java Developerów, Android Developerów, iOS Developerów czy też Programistów C++. Oprócz tego branża jest nastawiona także na zatrudnianie Tech Leaderów, Specjalistów od Supportu IT, UI Designerów oraz Product Managerów.

Bydgoszcz to miejsce wielu inwestycji lokalnych i zagranicznych. Dlatego w ciągu najbliższych kilkunastu lat mieszkańcy miasta będą mogli liczyć na atrakcyjne oferty pracy w branży IT!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE