Powstanie nowy parking przy bydgoskim schronisku na Osowej Górze [ZDJĘCIA]

2020-07-10 10:10
Powstanie nowy parking przy bydgoskim schronisku na Osowej Górze
Autor: UM Bydgoszcz Powstanie nowy parking przy bydgoskim schronisku na Osowej Górze

Urząd Miasta w Bydgoszczy zleca kolejną inwestycję na Osowej Górze. Po rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej i trwającej budowie buspasa na ul. Kolbego, ruszy budowa nowego parkingu przy schronisku dla zwierząt wraz z ulicami dojazdowymi.

Schronisko odwiedza wielu mieszkańców i wolontariuszy, którzy starają się pomóc w opiece nad czworonogami. Bydgoszczanie regularnie wyprowadzają psy, czekające w schronisku na dom, na spacery po pobliskich lasach. Część bydgoszczan regularnie przywozi dary, które ułatwiają funkcjonowanie placówki (podkłady higieniczne, żwirki, karmy dla zwierząt). Dlatego opracowana została nowa koncepcja obsługi komunikacyjnej schroniska. Zakłada ona ułatwienie dojazdu i uwzględnia kończącą się rozbudowę ul. Grunwaldzkiej.

Przeczytaj: Siedem psów z Radys jest już w bydgoskim schronisku. Niedługo dojadą kolejne

Przewiduje ona budowę parkingu przy ul. Zalew z kilkunastoma miejscami parkingowymi, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami. Koncepcja uwzględnia dodatkowo budowę ulic dojazdowych do parkingu, zarówno od strony skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy Grunwaldzkiej, jak i od strony ulicy Rekinowej. Ułatwi to również dojazd do wielu posesji zlokalizowanych na górnym tarasie Osowej Góry. Oprócz ul. Zalew twardą nawierzchnię zyskają fragmenty ulic Łowiskowej i Jeziornej. Wzdłuż ul. Zalew powstać ma ciąg rowerowy.

Podsumowanie skutków powodzi na Podkarpaciu

Inwestycja realizowana będzie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Ten sam wykonawca ma odpowiadać za przygotowanie dokumentacji projektowej i budowę parkingu wraz z ulicami dojazdowymi. Obecnie trwa przetarg na te prace. Realizacja zadania zajmie około półtora roku.

W czwartek (9.07.20202) przy okazji kolejnych czynności odbiorowych na ul. Grunwaldzkiej drogowcy przekazali do schroniska również dary zbierane przez pracowników Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Zobacz także: Horda tropił wielu przestępców. Teraz nadszedł czas na emeryturę [ZDJĘCIA]

Źródło: Powstanie nowy parking przy bydgoskim schronisku na Osowej Górze [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE