policja

i

Autor: pixabay

Potrącił starszą kobietę i uciekł! Gryzły go wyrzuty sumienia i po 3h zgłosił się na policję

2023-02-14 20:34

24-letni kierowca osobówki potrącił na przejściu dla pieszych 62-letnią kobietę. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając tym samym pomocy poszkodowanej. Jednak po 3 godzinach sam zgłosił się do komendy. Mężczyzna trafił już do aresztu, a niedługo zostanie doprowadzony przed sąd.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 11 lutego po godzinie 11.00 w Mogilnie. Kierowca opla astry potrącił na pasach przy ulicy Plac Wolności 62-latkę. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie i najechał na nią przodem pojazdu. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

- Poszkodowana z obrażeniami nóg i głowy została przewieziona karetką do szpitala.

Trzy godziny później na komendę zgłosił się  24-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Jak oświadczył policjantom, to on potrącił kobietę. Przestraszył się i z tego powodu odjechał z miejsca wypadku – informuje asp. szt.  Tomasz Bartecki, KPP Mogilno.

Młody kierowca przeciął rondo i doprowadził do kolizji

Jak zaznacza policja - 24-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkometr  wskazał prawie 0,5 promila w jego organizmie. 24-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

- Pobrano mu także krew do dalszych badań, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy prowadzący pojazd w chwili zdarzenia był pod działaniem alkoholu lub narkotyków. Teraz jego sprawą zajmie się sąd – dodaje rzecznik mogileńskiej policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE