Pomóżmy św. Mikołajowi 2023

i

Autor: Dawid Olszewski

Świąteczna akcja

Pomóżmy św. Mikołajowi. Bydgoszczanie dotarli do prawie tysiąca potrzebujących

2023-12-08 14:30

Bydgoszczanie pomogli św. Mikołajowi. Z paczkami dotarli do potrzebujących. Wolontariusze odwiedzili samotnych, schorowanych, niepełnosprawnych, biednych i rodziny wielodzietne.

Ponad trzydziestu Mikołajów dotarło do 800 potrzebujących. To w ramach bydgoskiej akcji „Pomóżmy świętemu Mikołajowi”. Wcześniej bydgoszczanie mogli pomóc i podarować dary. Potem wolontariusze odwiedzili tych, którzy potrzebują wsparcia.

To kolejna odsłona tej znanej już w Bydgoszczy świątecznej akcji. Wcześniej organizatorzy zachęcali wszystkich do wsparcia.

- Wielka, radosna, śnieżna zadyma. Pakujemy sanie mechaniczne i wyruszamy w trasę do kilkuset osób. Większość to osoby z Bydgoszczy, ale nie brakuje też osób z Białych-Błot, Mąkowarska i Łabiszyna. Większość obdarowywanych to osoby z polecenia, prosiliśmy o to rożnych społeczników, są również podopieczni naszego stowarzyszenia - mówi Adam Jaworski ze stowarzyszenia Dzięki Wam.

Bydgoszczanie mogli podzielić się artykułami codziennego użytku, także prezenty, które ucieszą najmłodszych. W paczkach znalazły się zabawki, słodycze, kosmetyki, środki higieniczne oraz artykuły z długim terminem ważności.

Pomagało wielu wolontariuszy, w tym uczniowie bydgoskich szkół.

- Pomagaliśmy pakować razem z klasą. Fajnie pomagać. Jak tylko dostaliśmy informację o tej akcji, od razu zdecydowaliśmy się pomóc. Daliśmy radę – mówią Wiktoria i Kuba.

To była siódma odsłona mikołajkowej akcji w Bydgoszczy.

Wolontariusze z Bydgoszczy dotarli do prawie tysiąca potrzebujących