Policjanci z Bydgoszczy schwytali 22-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

i

Autor: mat. policji

Kryminalne

Policjanci z Bydgoszczy schwytali 22-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

2024-04-04 8:28

Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy oraz z podległych komisariatów schwytali w ostatnim tygodniu marca 2024 r. łącznie 35 osób. W gronie zatrzymanych znajdował się 22-letni mężczyzna poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez zagraniczne organy wymiaru sprawiedliwości. Szczegóły poniżej.

- Podstawami prowadzonych przez policjantów poszukiwań osób, które wcześniej weszły w konflikt z prawem, są postanowienia wydane przez sądy. Są nimi: list gończy, nakaz doprowadzenia, Europejski Nakaz Aresztowania czy ustalenie miejsca pobytu. Na ich podstawie funkcjonariusze prowadzą swoje działania związane z zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości – informują policjanci z bydgoskiej komendy.

W ciągu kilku dni (25 marca – 1 kwietnia 2024) policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy i podległych komisariatów dokonali łącznie 35 zatrzymań. Wśród tych osób znajdowali się poszukiwani na podstawie 2 listów gończych, 21 nakazów doprowadzenia do placówki penitencjarnej, jednego Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz 11 postanowień o ustaleniu miejsca pobytu. Zatrzymani będą teraz odpowiadać za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości.

Wśród zatrzymanych jest również 22-letni obcokrajowiec, którego policja z Bydgoszczy zatrzymała w poniedziałek (25 marca) na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna był poszukiwany przez niemieckie sądy za udział w kradzieżach, popełnionych jako członek zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Niemczech.

Policjant z Bydgoszczy po godzinach jest karateką. „To, co wyćwiczyłem na macie, wykorzystuję na ulicy. Nigdy nie krzyżuję rąk podczas interwencji” 

Groby dzieci i wnuków polskich gwiazd. Olbrychski, Pospieszalski, Chajzer, Szczęsny. Niezapomniani