Policjanci z Bydgoszczy pomagają najciężej chorym na koronawirusa. Oddają osocze!

2020-06-02 22:40 Dorota Lakner
Policjanci oddają osocze
Autor: KWP w Bydgoszczy Policjanci oddają osocze

Sami zachorowali, ale teraz pomagają innym, bo są ozdrowieńcami. Policjanci z Błonia pomagają w leczeniu najciężej chorych na koronawirusa. Jednym z nich jest zastępca Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz – Błonie.

Podinsp. Jacek Olejniczak jest honorowym krwiodawcą od 1994 roku. W 2014 roku został odznaczony przez PCK Złotą Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”. Teraz postanowił pomóc chorym na koronawirusa.

10 kwietnia br.zastępca komendanta został poddany badaniu na obecność koronawirusa, w związku z przypadkiem zarażenia koronawirusem jednego z funkcjonariuszy komisariatu. Wynik okazał się pozytywny. Policjant, podobnie jak kilku innych, musiał pozostać w izolacji domowej. Po dwóch kolejnych negatywnych wynikach badań wrócił do służby.

18 maja po raz pierwszy zgłosił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy ul. Markwarta, by oddać osocze, jako „ozdrowieniec”. Okazało się, że osocze podinsp. Jacka Olejniczaka doskonale nadaje się do leczenia osób zarażonych koronawirusem, którzy ciężko przechodzą objawy choroby. Dlatego 29 maja policjant ponownie oddał osocze dla najbardziej potrzebujących.

Również inni policjanci z komisariatu Bydgoszcz – Błonie: kom. Adam Bordewicz i asp. szt. Wojciech Szweda świetnie odnaleźli się w sytuacji i będąc ozdrowieńcami oddali osocze. Ci funkcjonariusze również deklarują, podobnie jak ich szef, chęć dalszej pomocy i oddawania osocza w celach leczniczych.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.