Policjanci jechali do stłuczki, ale musieli zawrócić. Na drodze wypatrzyli co innego

i

Autor: KPP w Bydgoszczy

na sygnale

Policjanci jechali do stłuczki, ale musieli zawrócić. Na drodze wypatrzyli co innego

2024-02-29 14:49

20-latek już z daleka wyglądał podejrzanie. Policjanci wypatrzyli kierowcę na drodze i od razu postanowili interweniować.

Policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej jechali do kolizji na ulicy Grunwaldzkiej. Było już po godz. 21. W drodze zwrócili uwagę na osobowego hyundaia, którego kierujący nie utrzymywał prostego toru jazdy oraz wykonywał gwałtowne manewry. Zatrzymali go do kontroli drogowej przy ulicy Kruszwickiej.

 - Już podczas podchodzenia do pojazdu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny siedzącego za kierownicą - relacjonuje rzecznik bydgoskiej policji. - Podczas rozmowy funkcjonariusze zauważyli u niego objawy wskazujące na kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków – rozszerzone źrenice i nadmierne pobudzenie. Poddali 20-latka badaniu testerem Multi-Drug, który na miejscu pokazuje czy osoba jest pod wpływem zabronionych substancji.

Był pod wpływem MDMA. Na tym jednak nie koniec.

  • Miał przy sobie słoik z kilkoma gramami suszu roślinnego oraz woreczek ze skrystalizowaną substancją.
  • Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to marihuana i 2-CB.
  • Bydgoszczanin został zatrzymany. Odpowie za posiadanie środków zabronionych ustawą przeciwdziałaniu narkomani oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem.
  • Stracił również prawo jazdy.
Wisła ciągle wysoko w bydgoskim Fordonie! fb