Pół tysiąca wniosków o granty na utrzymanie miejsc pracy złożyli kujawsko-pomorscy przedsiębiorcy branż gastronomicznej i fitness

2020-12-17 9:27

Urząd Marszałkowski sprawdza wnioski. Pieniądze mają trafić na konta jeszcze w grudniu. Umowy o wsparcie będą podpisywane w kilku miastach regionu m.in. w Bydgoszczy.

Wsparcie w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego to dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika.

Firma, która w związku z obostrzeniami musiała zamknąć lokal czy klub, może otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych na utrzymanie jednego lub dwóch stanowisk pracy.

- Nie możemy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi. Mając na względzie sytuację firm i ich pracowników, biorąc pod uwagę zagrożenia egzystencjalne wielu rodzin, zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw sygnalizowanym przez te środowiska oczekiwaniom. Dziękuję współpracującym z nami przedstawicielom obu branż za to, że pomogli nam stworzyć warunki naboru pod te oczekiwania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski informuje, że trwa weryfikacja wniosków i uzupełnianie dokumentacji przez przedsiębiorców. Pieniądze mają trafić na ich konta jeszcze w grudniu.

Wsparcie dla przedsiębiorstw branż gastronomicznej i fitness jest elementem wartego 910 milionów złotych marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce.

Pakiet finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Umowy o wsparcie będą podpisywane w Bydgoszczy, Toruniu, w Grudziądzu, Inowrocławiu i we Włocławku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Przejazd Motomikołajów w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE