Pod naszym patronatem: Pit Bike rusza w marcu. Trwają przygotowania do ogólnopolskiego cyklu w motorsporcie

2021-02-26 12:43

Pit Bike to prężnie rozwijająca się dyscyplina motorsportu, wychwytująca młode talenty już od 8 roku życia - to minimalny wiek startów. Z tej dyscypliny zawodnicy przechodzą do kolejnych - głównie żużla, wyścigów motocyklowych i motocrossu. Jazda off-roadowa, czyli w terenie oraz na torach asfaltowych jest bardzo widowiskowa.

Silniki jeszcze nie w pełni gorące, ale pierwsze ich warkoty już są słyszane. W marcu ruszy cykl zawodów Pit Bike, a rywalizacja odbędzie się w terenie i na torach asfaltowych w całej Polsce, również w Toruniu. Off-Road zagości m.in. w Głażewie pod Toruniem, ale też w Wierzchucinie pod Bydgoszczą, w Brodnicy, Dąbrowie Górniczej i Lesznie. Na asfalcie – oprócz Bydgoszczy i Torunia, zawodnicy pojadą na torach w Koszalinie, Słomczynie i Zielonej Górze. Patronem medialnym ogólnopolskiego cyklu zawodów Pit Bike jest Radio Eska. Mówi organizator imprezy, Łukasz Pawlikowski z toruńskiego klubu MX Otopit.

Rywalizacja odbędzie się w terenie i na torach asfaltowych w całej Polsce, również w Toruniu
Cykl zawodów PitBike ruszy w marcu 2021

Trzy cykle zawodów na minimotocyklach Pit Bike zostaną rozegrane w klasie mistrzowskiej: Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM (na torach asfaltowych) oraz Puchar Polski Pit Bike MX na torach asfaltowych. W zawodach udział biorą nie tylko chłopcy, czy dorastający mężczyźni, ale też coraz częściej płeć piękna, która coraz mocniej zaznacza swoją obecność w męskim na ogół świecie motorsportu – zauważa Żaneta Lipińska.

W zmaganiach jest coraz więcej płci pięknej

Pit Bike w ciągu trzech lat istnienia dyscypliny wyrósł na prężną i co najważniejsze bezpieczną dziedzinę motorsportu, a przedewszystkim spełniającą oczekiwania dzieci i ich rodziców. Dolny próg wiekowy, to osiem lat. Patronem medialnym ogólnopolskiego cyklu zawodów Pit Bike jest Radio Eska.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pod naszym patronatem: Pit Bike rusza w marcu. Trwają przygotowania do ogólnopolskiego cyklu w motorsporcie