Poczta Polska prosi urząd miasta o spis wyborców. Prezydent Bydgoszczy zawiadamia prokuraturę!

2020-04-23 18:55
Poczta Polska prosi o spis wyborców. Prezydent zawiadamia prokuraturę!
Autor: Dawid Olszewski Poczta Polska prosi o spis wyborców. Prezydent zawiadamia prokuraturę!

Wniosek Poczty Polskiej trafił do bydgoskiego ratusza drogą mailową w nocy ze środy na czwartek. Nieznana osoba podpisująca się jako „Poczta Polska” występuje o udostępnienie danych osobowych ze spisu wyborców.

We wniosku czytamy, że: dane te są niezbędne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej zarządzonych w 2020 roku. Pismo zostało wysłane z adresu wybory2020@poczta-polska.pl.

Poczta Polska prosi o spis wyborców, czyli pesele, adresy zamieszkania, imiona i nazwiska i to w terminie maksymalnie dwóch dni roboczych od dnia otrzymania wniosku.

-To przestępstwo podżegania Prezydenta Miasta Bydgoszczy do niedopuszczalnego przetworzenia danych osobowych, jak też usiłowanie ich nieuprawnionego przetwarzania – czytamy w zawiadomieniu wysłanym do prokuratury przez prezydenta Rafała Bruskiego.

Według prezydenta złożenie wniosku w postaci elektronicznej wymaga opatrzenia go kwalifikowanym podpisem elektronicznym. A przytoczony mail nie został zaopatrzony w taki podpis. Poza tym, każdy może założyć konto pocztowe o adresie „wybory2020@poczta-polska.pl i złożyć podpis jako „Poczta Polska”.

Taki sam mail dotarł do wójtów, burmistrzów i prezydentów innych miast.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE