Fontanna

i

Autor: artyangel /CC0/pixabay.com

Po zimowej przerwie znów będą działać bydgoskie fontanny

2022-04-26 14:52

W najbliższy weekend zostaną uruchomione miejskie fontanny w Bydgoszczy. W majówkę tryśnie wodą także najnowsza fontanna przy Młynach Rothera. To okazja, by wybrać się na spacer po Bydgoszczy.

W Bydgoszczy jest 11 fontann i mgiełka. Na Starym Rynku jest fontanna Chłopcy z gęsią i mgiełka w płycie. Ta druga zostanie włączona, gdy będzie upał.

Kolejne wodotryski znajdują się w parkach. To fontanna Potop w Parku Kazimierza Wielkiego, fontanna na Wzgórzu Dąbrowskiego i Chłopcy z rybą przy skwerze Nowakowskiego.

Przy ul. Marcinkowskiego jest Mokry Chodnik. Są też cztery fontanny pływające – dwie nad Starym Kanale Bydgoskim i dwie na „Balatonie” na Bartodziejach.

Bydgoski ratusz zachęca, by w majówkę warto wybrać się na Wyspę Młyńską, gdzie uruchomione będzie już Międzywodzie. Woda w kanale spływa z rzeki Młynówki do Brdy dzięki różnicy wysokości sięgającej 3 metrów. W części dolnej spływa grawitacyjnie, a w górnej jest pompowana.

Fontanna przy Młynach Rothera

Bydgoszczanie czekają też na uruchomienie fontanny multimedialnej przy Młynach Rothera. Jak informuje ratusz, są prowadzone drobne prace naprawcze. Pierwsze uruchomienie ma się odbyć w majowy weekend.

Trzeba jeszcze trochę poczekać na fontannę przed Filharmonią Pomorską, która zostanie uruchomiona w pierwszej połowie maja.

Rodzina z Ukrainy odebrała klucze do mieszkania w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE