Po majówce drugi punkt szczepień powszechnych w Bydgoszczy ma być gotowy [AUDIO]

2021-04-30 15:26 Dawid Olszewski
punkt szczepień powszechnych w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Trwają przygotowania do otwarcia drugiego w Bydgoszczy punktu szczepień powszechnych. Wcześniej otwarto taki punkt na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Fordonie.

Drugi punkt szczepień powszechnych powstanie w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Punkt będzie gotowy już w przyszłym tygodniu – zapewnia ratusz.

Przygotowania są zaawansowane. Prowadzane są szkolenia zespołów szczepiących, ma ich być 12, ale także szkolenia strażników miejskich i pozostałych pracowników zaangażowanych do obsługi tego punktu

- mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka bydgoskiego ratusza.

Punkt w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będzie gotowy na przyjęcie pacjentów po majowym weekendzie. Będzie mógł działać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Punkt będzie gotowy po długim weekendzie majowym, czyli 4 maja. Jego uruchomienie będzie uzależnione od dostaw szczepionek. Jego potencjał to będzie 1200 osób dziennie, czyli tyle osób będzie mogło zostać zaszczepionych każdego dnia

- dodaje Stachowiak.

Od 20 kwietnia punkt szczepień powszechnych w Bydgoszczy działa już w Fordonie – na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

Zasady zapisów na szczepienia pozostają bez zmian - można to zrobić przez ogólnopolską infolinię 989, Internetowe Konto Pacjenta lub w Przychodni Bajka. Podobne zasady będą obowiązywały w przypadku drugiego punktu szczepień.

O drugim punkcie szczepień powszechnych mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka bydgoskiego ratusza:
Punkt szczepień powszechnych na UTP w Bydgoszczy. Tak wygląda w środku