wokół nas

Plantacja konopi indyjskich w Bydgoszczy zlikwidowana! Policja przejęła ponad 9 kg narkotyków

2024-05-16 15:17

39-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego został zatrzymany przez policję i tymczasowo umieszczony w areszcie na 3 miesiące. Został przyłapany na hodowli 62 roślin konopi indyjskich oraz miał przy sobie dużą ilość różnych narkotyków, których wartość na czarnym rynku przekracza pół miliona złotych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zobacz zdjęcia.

Jak ustalili policjanci z Bydgoszczy, podejrzany 39-latek miał posiadać znaczną ilość środków odurzających i prowadzić uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze odwiedzili mężczyznę w dniu 10 maja.

Policjanci zastali podejrzanego mężczyznę siedzącego w samochodzie dostawczym przy ulicy Chołoniewskiego w Bydgoszczy. Po wyjaśnieniu celu interwencji, eskortowali go do jednej z podbydgoskich miejscowości, gdzie dokonali przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez niego. Znaleziska w dwóch pokojach domu ujawniły skalę jego przestępczej działalności.

Policjanci zabezpieczyli tam 62 rośliny konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz przedmioty i instalacje służące do prowadzenia uprawy, między innymi: wentylatory, lampy, czujniki temperatury. To jednak był dopiero początek.

W domu funkcjonariusze ujawnili również 30 różnych worków foliowych z zabronionymi substancjami, w tym 15 „foliówek” z suszem roślinnym (4,6 kilograma marihuany), amfetaminę w formie białej pasty o wadze ponad 700 gramów oraz ponad 4 kilogramy kryształu 3CMC.

Łącznie bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zabezpieczyli ponad 9,5 kilograma środków zabronionych ustawą, co potwierdziły wstępne badania laboratoryjne. Ich czarnorynkowa wartość to kwota ponad pół miliona złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Katalog przestępstw, za które 39-latek odpowie, z pewnością się rozszerzy o przestępstwo związane z uprawą konopi indyjskich. Nastąpi to po uzyskaniu szczegółowej opinii z policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

Wieczorny Express - prof. Daniel BOĆKOWSKI