zatrzymanie

i

Autor: mat. policji

Kryminalne

Plantacja konopi indyjskich w Bydgoszczy. Policja przejęła 5 kg marihuany [GALERIA]

2023-03-21 15:23

Policjanci w jednym z domów w Bydgoszczy zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i przejęli 5 kg marihuany, której czarnorynkowa cena wynosi około 250 tys. zł - poinformowała w sobotę rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz. Zdjęcia pod spodem.

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy i Komisariatu Bydgoszcz–Śródmieście. Po wejściu do domu 33-letniego mężczyzny na osiedlu Jachcice znaleźli w kuchni na stole worek z suszem marihuany, a w innym pomieszczeniu namiot wyposażony w oświetlenie, wentylację, a także nawozy do uprawy roślin, w tym przypadku konopi indyjskich. W mieszkaniu były także plastikowe doniczki i świeżo ścięte łodygi konopi.

W trakcie przeszukania z udziałem przewodnika z psem do wyszukiwania narkotyków, zabezpieczono susz marihuany i sprzęt służący do uprawy. Policjanci przeprowadzili badanie narkotesterem, który jednoznacznie wskazał, że zabezpieczony susz to marihuana.

Do policyjnego laboratorium trafiło 5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 250 tys. zł. Według szacunków policjantów z zabezpieczonej marihuany można było sporządzić i wprowadzić do obrotu około 5 tys. tzw. działek narkotyków.

Jak informuje policja -zatrzymany mężczyzna trafił do prokuratury. Usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy, posiadania znacznej ilości narkotyków, a także kradzieży prądu. Jak ustalili funkcjonariusze - 33-latek podłączył dodatkowy przewód, którym zasilał instalację służącą do uprawy marihuany, z pominięciem licznika prądu w mieszkaniu. Sąd nie miał wątpliwości i na wniosek policjantów i prokuratora aresztował bydgoszczanina na 3 miesiące.

Sprawę prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz - Śródmieście. Ustalają, jeśli tak to komu aresztowany dostarczał narkotyki i kto jeszcze mógł z nim współpracować.

Awaria wodociągowa w Bydgoszczy. Do zapadliska wpadły dwa auta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE