train

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

PKP w kujawsko-pomorskim. Nowe inwestycje na trasach

2023-02-17 15:13

Jak informuje PKP - zmodernizowane stacje i przystanki z wygodnym dostępem do peronów dla wszystkich pasażerów zachęcają do codziennych podróży pociągami w woj. kujawsko-pomorskim. Lepszy dostęp do kolei dzięki inwestycjom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest m.in. na trasie z Torunia do Chełmży oraz z Inowrocławia do Jabłonowa Pomorskiego.

– Kolej w woj. kujawsko – pomorskim zmienia się dla wszystkich podróżnych. Modernizujemy stacje i przystanki, aby zachęcić do wyboru transportu kolejowego w codziennych podróżach do pracy lub szkoły. Pasażerowie wsiadają do pociągów bezpieczniej i wygodniej, coraz częściej wybierając kolej jako najbardziej ekologiczny środek transportu – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Rozbito gang, który przemycał papierosy. Wśród zatrzymanych funkcjonariusze KAS

Z wyższych, zmodernizowanych peronów łatwiej wejść do pociągów na trasie z Inowrocławia przez Toruń do Jabłonowa Pomorskiego (linia kolejowa nr 353 Poznań Wschód – Skandawa). PLK S.A. przebudowały 15 peronów na stacjach i przystankach Gniewkowo, Suchatówka, Papowo Toruńskie, Turzno, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń oraz Książki.

Inwestycja pn. „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV – infrastruktura pasażerska na liniach rewitalizowanych w ramach POIiŚ 2007 – 2013” o wartości ok. 100 mln zł została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Lepsze warunki podróży są również na zrewitalizowanej trasie z Torunia Wschodniego do Chełmży (linia kolejowa nr 207 Toruń Wschodni – Malbork). Przebudowano perony w Łysomicach, Ostaszewie Toruńskim (nowa lokalizacja przystanku bliżej centrum wsi zapewni lepszy dostęp do kolei) i Grzywnie. W czerwcu br. planowane jest oddanie do użytku nowego przystanku Toruń Katarzynka, który zwiększy dostęp do kolei w tej części miasta.

W ramach bieżących prac wykonanych przez PLK S.A. w 2022 r. na kujawsko-pomorskich stacjach i przystankach, zamontowano 26 nowych wiat m. in. w Serocku, Maksymilianowie, Bydgoszczy Zachód, Inowrocławiu i Toruniu Kluczykach. Elementy nowego, czytelniejszego oznakowania, są m. in. w Ostromecku, Bydgoszczy Fordonie i Warlubiu.

Nowe gabloty na rozkłady jazdy i informacje dla podróżnych zamontowano w Bydgoszczy Błoniu i Rynkowie Wiadukt. W Śliwiczkach i Tleniu, na linii z Laskowic Pomorskich do Czerska, podwyższono oraz wymieniono nawierzchnię peronów. Łączny koszt tych prac ze środków budżetowych PLK S.A. wyniósł ponad 1,1 mln zł netto.

Informacja prasowa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE