Pani Beata zgłosiła się do komendy z dużą gotówką, którą znalazła na chodniku. Otrzymała podziękowania

i

Autor: mat. policji

wokół nas

Pani Beata zgłosiła się do komendy z dużą gotówką, którą znalazła na chodniku. Otrzymała podziękowania

2024-03-01 10:12

Komendant policji, kom. Tomasz Manuszewski oraz jego Zastępca, kom. Marcin Wojtczak, złożyli gratulacje pani Beacie Czmoch, mieszkance powiatu grudziądzkiego. 15 lutego pani Czmoch zgłosiła się do komendy, przynosząc ze sobą sporą ilość gotówki, którą znalazła na chodniku w centrum Grudziądza. Dzięki monitorowaniu miejskiemu, operatorzy szybko zidentyfikowali właściciela. Otrzymał pieniądze już następnego dnia.

W połowie lutego Pani Beata Czmoch natknęła się na sporą sumę pieniędzy na chodniku, w pobliżu jednego z parkomatów. Podejrzewała, że ktoś mógł je zgubić podczas płacenia za parking. Pierwszym jej odruchem było próbowanie odnalezienia właściciela, lecz bezskutecznie. Dlatego postanowiła poprosić o wsparcie grudziądzkich policjantów.

Tego samego dnia, dzięki monitorowaniu miejskiemu, funkcjonariusze zdołali zidentyfikować właściciela na podstawie nagrań z kamery. Kamera bardzo wyraźnie zarejestrowała obraz. Zgubione środki zostały przekazane właścicielowi już następnego dnia.

We wtorek, 27 lutego kierownictwo grudziądzkiej komendy, kom. Tomasz Manuszewski oraz kom. Marcin Wojtczak wręczyli Pani Beacie list gratulacyjny za wzorową postawę obywatelską. Podziękowali za uczciwość podkreślając, że każdy obywatel, który znajdzie się w podobnej sytuacji powinien brać z niej przykład.

Horror w Ostródzie! Zwłoki małżeństwa w mieszkaniu