pociąg

i

Autor: pixabay

Rekordzistka

Pani Agnieszka jeździ do pracy z Bydgoszczy do Warszawy. Pokonuje 600 km dziennie

2023-03-22 7:41

W ostatnim czasie media na całym świecie podbiła informacja o młodej kobiecie, która dzień w dzień jeździ pociągiem do pracy z Neapolu do Mediolanu, pokonując tym samym trasę 770 km! Historia 29-letniej Giuseppiny poruszyła nie tylko Włochów, ale również obywateli wielu innych krajów europejskich. Jak się jednak okazuje – my również mamy swoją lokalną bohaterkę! Bydgoszczanka – pani Agnieszka codziennie dojeżdża do pracy… w Warszawie. Kobieta pokonuje ponad 600 km w obie strony. Szczegóły poniżej.

W 2016 roku do kin wszedł film z Emily Blunt w roli głównej pt. „Dziewczyna z pociągu”. Ekranizacja książki Pauli Hawkins opowiadała historię kobiety, która straciła pracę (przez problem alkoholowy) i by ukryć ten fakt przed resztą – codziennie przez kilka godzin podróżowała pociągiem, a następnie – wracała do domu.

Są jednak i tacy, którzy dziennie spędzają tyle samo czasu w pociągu co bohaterka grana przez Emily Blunt. Z tą różnicą, że do pracy chodzą. I w tym tkwi właśnie szkopuł. Podróż w dwie strony zajmuje im tyle – co tradycyjna zmiana w tak zwanym "korpo".

Jakiś czas temu media obiegła informacja o 29-letniej Włoszce – Giuseppinie, szkolnej woźnej, która codziennie pokonuje trasę 770 km z Neapolu do Mediolanu i w drugą stronę. Kobieta musi wstawać w środku nocy, by zdążyć na środek transportu.

W bardzo podobnej sytuacji jest pani Agnieszka z Bydgoszczy. Kobieta pracuje jako urzędnik w samej stolicy. Od 2018 roku każdego ranka ma przed sobą długą trasę. Mieszka bowiem w swoim rodzimym mieście.

Choć ma możliwość pracy zdalnej – korzysta z tej opcji niezwykle rzadko. Podróżuje względnie 4-5 razy w tygodniu. Jak opowiedziała dziennikarzom Wirtualnej Polski – jeszcze przed godziną 4 rano musi dojechać na dworzec PKP. Do domu wraca około 20.30/21.

Express Biedrzyckiej - Andrzej BYRT

Czy pani Agnieszka myśli o przeprowadzce? Na razie – nie. Bydgoszczanka zaznaczyła, że chce by jej syn skończył szkołę na miejscu, gdyż dobrze się w niej czuje.

Jak zaznaczyła bydgoszczanka – podróżując tą samą trasą od kilku lat – nie sposób uniknąć obserwacji innych pasażerów. Niektórzy z nich również dojeżdżają do pracy. Po pewnym czasie doskonale znają się z widzenia – zaznacza kobieta w rozmowie z dziennikarzem.

Choć w podróży spędza połowę swojego wolnego czasu – pani Agnieszka na pracę zdalną nie zamierza się wybrać. Możemy tylko podziwiać jej determinację i trzymać za nią kciuki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE