Pamiętasz, gdzie zastał Ciebie stan wojenny? Podziel się wspomnieniami z tamtych dni!

2021-09-14 11:57
Biblioteka czeka na Wasze wspomnienia
Autor: UM Bydgoszcz

13 grudnia 2021 roku minie 40 lat od wprowadzenia stanu wojennego. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy chce uczcić tę datę i rozpoczyna akcję zbierania wspomnień. Pomóc mogą mieszkańcy Bydgoszczy.

- Jeżeli w Państwa domach znajdują się pamiątki związane z dniem wprowadzenia stanu wojennego, bądź dniami następującymi po nim, zapraszamy do Biblioteki - mówi Lucyna Gęsikowska z WiMBP.

Organizatorzy liczą na wyjątkowe zbiory: ulotki, plakaty, wycinki z gazet, fotografie oraz wspomnienia w formie mailowej.

- Porozmawiajcie z członkami rodziny: dziadkami, rodzicami, rodzeństwem – być może ktoś z nich był bezpośrednim uczestnikiem tamtych zdarzeń i ma do opowiedzenia historię, którą chciałby się podzielić. Jesteśmy ciekawi, gdzie zastał Was stan wojenny – co wtedy robiliście, ile mieliście lat, gdzie pracowaliście, czy ta chwila wpłynęła na Wasze dalsze życie znacząco.

Z tych materiałów powstanie projekt, który zobaczymy w grudniu tego roku. To bydgoszczanie będą jego twórcami i ich pamiątki zadecydują o jego kształcie.

Wspomnienia w formie mailowej należy kierować na adres: lucyna.gesikowska@wimbp.bydgoszcz.pl, natomiast z wszelkimi materiałami wymagającymi skanowania (ulotki, plakaty, fotografie, pamiątki rodzinne) można zgłaszać się do Działu Digitalizacji w godzinach 10:00-15:00 (wejście od Długiej 41).

Materiały można przekazywać do końca października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE