Otylia Jędrzejczak w Bydgoszczy już 15 sierpnia! Rusza ogólnopolska impreza pływacka

2022-08-09 13:41
pływacy
Autor: pixabay

Już 15 sierpnia w Bydgoszczy pływacy z całej Polski pokonają wartki nurt Brdy. Impreza pod nazwą Woda Bydgoska odbędzie się na Wyspie Młyńskiej. Podczas zawodów na kibiców czekać będzie wiele atrakcji, także dla tych najmłodszych. Wystąpi również Otylia Jędrzejczak ze swoją fundacją. Miasto ostrzega – to ostatnie dni, kiedy można dołączyć do grona uczestników zawodów.

Na każdego z uczestników czekać będzie pakiet startowy: czepek, chip do pomiaru czasu, butelka w etui, baton, opaska na catering w dniu zawodów. Zawodnicy będą mogli odebrać zestaw w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 2 (11 i 12 sierpnia w godzinach 9.00 – 18.00) lub w dniu imprezy (w godzinach 9.30 – 14.30) na Wyspie Młyńskiej.

- W czasie, gdy zawodnicy będą zmagać się z nurtem Brdy, na Wyspie Młyńskiej kibice i rodziny zawodników będą mogli skorzystać z różnych atrakcji towarzyszących – informują organizatorzy. - Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i kibicowania pływakom.

Zawody odbędą się w 3 kategoriach. Jo pierwsi wystartują zawodnicy na dystansie 650 m. Następnie wzdłuż Brdy przepłynie ekipa pływaków na dystansie 1600 m. Start najdłuższego dystansu 2800m odbędzie się natomiast po południu.

Energywave w Bydgoszczy

- Dla zwycięzców w kategorii open przygotowano nagrody finansowe i gadżety promocyjne – informuje miasto. - Najlepsi w kategoriach wiekowych otrzymają dyplom. Każdy kto zmierzy się z Brdą pod prąd otrzyma pamiątkowy medal Wody Bydgoskiej 2022.

Harmonogram wydarzenia

  • Godz. 11:00 – 17:00 gigantyczny dmuchany tor przeszkód
  • Godz. 11:30  – 15:30 event „Zero jest OK” Fundacji Otylii Jędrzejczak i edukacyjno-sportowy tor przeszkód z elementami ratownictwa
  • Godz. 12:45 i 15:00 wykład Otylii Jędrzejczak i przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
  • Godz. 13:00 – 17:00 animacje wodne dla dzieci z grupą eventową Funimki
  • Godz. 14:00 - 14:30 pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu WOPR Płock i WOPR Bydgoszcz

Zapisy na zawody trwają do 10 sierpnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE