Oszuści celowo doprowadzali do stłuczek i obarczali winą kierowców. Kolejni poszkodowani zgłaszają się na policję!

2022-05-23 13:16
oszuści na stłuczkę
Autor: Fleimax/CC0/ pixabay.com

Bydgoscy funkcjonariusze szukają pokrzywdzonych w kolizjach drogowych! Jeśli przedstawiony sposób postępowania oszustów przypomina Ci Twoją kolizję – skontaktuj się z policjantami! Oszuści mogli działać na terenie Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Warszawy, Gdańska oraz Łodzi.

Sprawę dotyczącą szeregu oszustw i wyłudzeń ubezpieczeniowych prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Do aresztu trafiło już trzech mężczyzn. Są podejrzani o celowe doprowadzanie do kolizji. Policja ustaliła, że sprawcy najczęściej działali w porze wieczorowo-nocnej.

Swoje potencjalne ofiary łapali głównie na dwupasmowych trasach. Zajmowali pozycję w tzw. martwym polu widzenia i oczekiwali na zmianę pasa ruchu przez kierowcę.

W momencie wyprzedzania gwałtownie przyśpieszali i doprowadzali do stłuczki.

- Sprawcy, wykonując ten manewr, chwilowo gasili światła w swoim aucie, stając się tym samym, praktycznie niewidoczni. Po zatrzymaniu samochodów pokazywali zapis z kamerki swojego auta, wzbudzając w „ofierze” przekonanie o jej ewidentnej winie i „idąc jej na rękę”, namawiali, aby nie wzywać na miejsce policji i dogadać się między sobą – informuje Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy.

„Ofiary” chcąc uniknąć utraty zniżek ubezpieczeniowych oraz mandatu za spowodowanie kolizji najczęściej ulegały namowom i wyrażały zgodę na przekazanie określonej kwoty, która rzekomo miała pokryć koszty naprawy samochodu oszustów.

Do tej pory zgłosiło się już około 40 poszkodowanych kierowców, a może być ich jeszcze więcej.

Funkcjonariusze czekają na zgłaszanie się osób, które od maja 2021 r. do 10 kwietnia 2022 r. brały udział w kolizji drogowej na terenie Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi.

Zgłoszenia można kierować na adres e-mail pg@bg.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerem +48 510 242 879 w godz. 7.30-15.30.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE