Oferta CKK Jordanki na majówkę? Szybkie szczepienia dla chętnych [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-04-29 17:33 Magdalena Witt-Ratowska

W toruńskim punkcie będą mogli zaszczepić się mieszkańcy całego regionu, także goście z Polski, którzy akurat tu przyjadą na majowy weekend. Bez wcześniejszych zapisów, wystarczy e-skierowanie. Będzie to szczepionka jednodawkowa Johnson&Johnson.

Punkt w Toruniu jest elementem ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Zaszczep się w majówkę". Czynny od 1 do 4 maja w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, od godziny 9.00 do 18.00. Trafi tu dwa i pół tysiąca szczepionek. Na chętnych będzie czekać sześć zespołów medycznych (obsługą zajmą się przychodnie lekarskie Grupy NEUCA). Ci, którzy zdecydują się na zastrzyk - od razu otrzymają zaświadczenie, że są w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19.

Kto może skorzystać z tej oferty?

Osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji, które posiadają już e-skierowanie, według poniższego harmonogramu:

  • 1 i 2 maja - osoby w wieku 36 lat i starsze.
  • 3 maja - osoby w wieku 34 lat i starsze.

Również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie, będą mogły przyjść do punktu i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.

Warto też mieć wypełniony wcześniej formularz.

Ważne! Podczas ostatniej godziny (od 17.00 do 18.00) ze szczepienia będzie mógł skorzystać każdy, kto ma ukończone 18 lat. Kwalifikację przeprowadzi na miejscu lekarz.

Szczegóły majówkowej akcji szczepień zaprezentowali na konferencji wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i prezydent Torunia Michał Zaleski.

Posłuchaj, jak i kto może skorzystać z "szybkiego punktu szczepień" w Toruniu:

Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim zaszczepionych jest ponad 540 tysięcy osób, z czego dwiema dawkami oraz jednodawkową Johnson & Johnson przeszło 130 tysięcy. Działa ponad 300 punktów. Od 4 maja w Toruniu uruchomione zostaną dwie nowe lokalizacje - w Centrum Targowym Park i w hali tenisowej przy Skarpie. Już trwają rejestracje.

Punkt szczepień powszechnych na UTP w Bydgoszczy. Tak wygląda w środku