Odwiedź koty z bydgoskiego schroniska dla zwierząt. Nie tylko z okazji ich święta!

2020-02-17 14:03
Międzynarodowy Dzień Kota
Autor: Pexels/CC0/pixabay.com Międzynarodowy Dzień Kota

Koty mają swoje święto. 17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Tego dnia warto pamiętać nie tylko o swoich, domowych pupilach, ale też o tych, które czekają na nowych właścicieli w Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy.

- Mamy w schronisku kocie godziny, mamy zabawki, mamy wędki, koty tęsknią za własnym domem, ale dopóki do domu nie pójdą proszą: „przyjdź, pobaw się ze mną, pogłaszcz mnie za uszkiem”. Koty to światowe zwierzęta i nie każdy je docenia, a one potrafią kochać tak wiernie, jak psy. Coś o tym wiem - mówi Izabella Szolginia - dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

Koty mogą być tak samo dobrymi przyjaciółmi człowieka jak psy. Sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy starsze już osoby nie mogą poradzić sobie z opieką nad psem.

-Psa trzeba wyprowadzać na spacer, pies jest czasem bardzo żywiołowy i wymaga stałej uwagi, szkolenia. Może to być trudne dla kogoś kto nie jest już w pełni sprawny. Kot może bez szkody dla kociej psychiki i zdrowia mieszkać całe swoje życie w domu i nie wychodzić poza jego obręb. Dlatego też polecam koty zapracowanym osobom. Dwa, pozostawione w domu koty zajmą się pod jego nieobecność sobą, a po powrocie właściciela ukoją jego skołatane nerwy. Często zdarza się tak, że ten, kto zdecyduje się na jednego kotka, wkrótce będzie miał ochotę wziąć pod swój dach kolejnego. One pięknie i wiernie potrafią kochać swojego Człowieka! Tak bardzo czarodziejskie są koty...A o ich przewidywalności może mówić ten, który poznał koty. One mówią dość zrozumiałym językiem ciała. Trzeba tylko chcieć go odczytać. Pomóc może „kocia literatura”, której sporo na naszym rynku - dodaje Szolginia.

GODZINY OTWARCIA SCHRONISKA

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 10:00 – 18:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00
Sobota: 14:00 – 18:00
Niedziela: 14:00 – 18:00

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE