Od poniedziałku dzieci mogą wrócić do szkoły. Jak idą przygotowania w Bydgoszczy? [AUDIO]

2020-05-22 15:06 Dawid Olszewski
Szkoła
Autor: klimkin/CC0/pixabay.com

Są gotowe procedury bezpieczeństwa, środki czystości są w drodze, w poniedziałek będziemy czekali na dzieci – mówi dyrektorka podstawówki 35 w Bydgoszczy. Jak w tej szkole wyglądają przygotowania do przyjęcia dzieci z klas 1-3?

25 maja uczniowie klas 1-3 wracają do szkół. Nie będą typowe zajęcia, wiadomo, że to połączenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia lekcji.

Ratusz poinformował, że w Bydgoszczy wszystko jest gotowe na przyjęcie dzieci. W Szkole Podstawowej nr 35 w Bydgoszczy w poniedziałek będzie ośmioro maluchów – tak wynika z deklaracji przesłanych przez rodziców.

To nie jest powrót do swojej klasy, to jest powrót do grupy. Pozostali nadal będą mieli zajęcia online. Procedury są przygotowane w oparciu o wytyczne i dotyczą zasad przebywania w szkole, przyprowadzania i odbierania dzieci, spożywania posiłków izolatka.

- mówi Aleksandra Gulbinowicz-Kotowska, dyrektorka podstawówki 35 w Bydgoszczy.

W przyszłym tygodniu ruszą też konsultacje dla ostatnich klas podstawówki. Ósmoklasiści za kilka tygodni podejdą do egzaminów. Później ruszą też konsultacje dla dzieci z klas 4-7.

W przyszłym tygodniu Bydgoszcz otworzy też miejskie żłobki. Ratusz zapewnia, że placówki są gotowe i w poniedziałek mogą przyjść dzieci. We wszystkich będzie obowiązywał zaostrzony reżim sanitarny. Żłobki miejskie przez ostatnie tygodnie były przygotowywane na przyjęcie dzieci. Dla wszystkich placówek zostały opracowane procedury bezpieczeństwa, które pozytywnie ocenił bydgoski sanepid. Zaostrzony reżim sanitarny, o którym informuje ratusz – to częste mycie rąk, dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń, częste mycie poręczy, klamek, włączników światła i uchwytów.

Z pomieszczeń, w których będą przebywały dzieci, zostały usunięte wykładziny, wszystkie zabawki pluszowe oraz przedmioty i sprzęt, których nie można skutecznie zdezynfekować. Przy wejściu do żłobka dzieciom będzie mierzona temperatura. W środku będzie mogła przebywać określona liczna rodziców. Ratusz informuje, że wszystkie placówki żłobków miejskich zostały wyposażone w środki ochrony osobistej dla pracowników oraz w płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni. Pracownicy zostali zaznajomieni ze wszystkimi procedurami.

O przygotowaniach szkół do przyjęcia najmłodszych uczniów mówi Aleksandra Gulbinowicz-Kotowska, dyrektorka podstawówki 35 w Bydgoszczy:
COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.