mat. policji

i

Autor: mat. policji

Wydarzenia

Obcokrajowcy mieli napaść na Areszt Śledczy w Bydgoszczy. Służby zastały na miejscu co innego

2023-09-27 8:22

W środę, 22 września dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o napaści na Areszt Śledczy w Bydgoszczy, którego miała dokonać nieznana grupa ludzi o obcym pochodzeniu. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy ze Szwederowa. Jak się okazało, sytuacja, którą zgłoszono na policję była udawana w ramach ćwiczeń. Szczegóły poniżej.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o napaści na Areszt Śledczy w Bydgoszczy. Z przekazanych informacji wynikało, że nieznana grupa obcokrajowców narusza porządek pod bramą wjazdową do jednostki penitencjarnej.

Informacja ta natychmiast trafiła do policjantów z komisariatu na Szwederowie. Na miejsce zostały skierowane patrole interwencyjne oraz ruchu drogowego. Ci ostatni mieli za zadanie zapewnić bezpieczeństwo na ulicy w rejonie aresztu.

- Na szczęście opisywana sytuacja to tylko ćwiczenia praktyczne realizowane przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Głównym celem tych działań była weryfikacja rozwiązań dotyczących prowadzenia działań policyjnych w warunkach sytuacji kryzysowej na terenie przyległym do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy oraz ocena procesu decyzyjnego dowódcy akcji policyjnej – dodaje policja.

Jak zaznaczają funkcjonariusze – mimo że że były to tylko ćwiczenia, to jednak wszyscy uczestnicy profesjonalnie zrealizowali założenia scenariusza. Dzięki takim wspólnym działaniom służby ratunkowe nabierają doświadczenia, co pozwoli na szybką reakcję, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Rafał Cieszyński w Barwach szczęścia. Nowy sąsiad Kasi i Łukasza uratuje ją z opresji. Mocne wejście Mariusza!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE