uczelnia

i

Autor: pixabay

Nowy rok akademicki. Na bydgoskich uczelniach zrobiło się tłoczno

2022-10-04 13:32

Na bydgoskich uczelniach zrobiło się tłoczno. Rozpoczął się nowy rok akademicki. Dziś uroczyście zainaugurowano go na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Studenci są już gotowi do zakuwania, ale też do studenckiego życia.

Bydgoscy studenci skończyli wakacje. Właśnie wrócili na uczelnie. Czas rozpocząć nowy rok akademicki.

We wtorek nowy rok akademicki zainaugurowano na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Jutro uroczystość na Politechnice Bydgoskiej.

Wykładowcy są w porządku. Jesteśmy studentami pierwszego roku, więc dopiero się poznajemy. Słyszałam, że będziemy uczyć się tego, czego chcemy, a nie jak w liceum, gdzie są przedmioty z różnych dziedzin - mówi Magda, studentka UKW.

Ceny za wynajem dla studentów

Początek roku akademickiego to też pytanie o kieszeń studentów. Studencki budżet nie jest duży, więc trzeba liczyć każdą złotówkę. Ceny wszystkiego rosną, a jak to wygląda w przypadku stancji w Bydgoszczy?

Długo szukałam mieszkania, ale udało się znaleźć i to w miarę dobrej cenie. Zdecydowałam się na mieszkanie, bo będę miała spokój podczas nauki. Dlatego nie chciałam mieszkać w akademiku. Znalazłam lokum w całkiem dobrej cenie. Wszystko zależy od lokalizacji i standardu. Płacę nieco ponad tysiąc złotych za ponad 30 metrów kwadratowych - mówi Karolina, studentka UKW.

Są też studenci, którzy ze względu na cenę mieszkań i akademików wolą na razie dojeżdżać na zajęcia kilkadziesiąt kilometrów.

Rolkarze opanowali Bydgoszcz! Za nami I Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE