Studenci

i

Autor: StockSnap/CC0/pixabay.com

Nauka

Nowy kierunek studiów na UKW w Bydgoszczy

2023-03-27 15:36

Nowy kierunek na bydgoskiej uczelni. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w październiku uruchomi pierwszy niefilologiczny kierunek w języku niemieckim. To będą studia drugiego stopnia.

Kultur und Kommunikation to nowy kierunek na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Studia przygotowują do działalności w nowoczesnych branżach gospodarczych i usługowych - w międzynarodowych korporacjach, w sektorze usług biznesowych.

- To kierunek, który ma wyposażyć studentów w umiejętności związane z szeroko pojętym poruszaniem się w międzynarodowym środowisku, tym biznesowym i tym związanym z kulturą - mówi Sebastian Nowak, rzecznik prasowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Zajęcia w całości będą odbywały się w języku niemieckim, ale nie będzie zajęć z gramatyki czy literatury.

- Będzie można zdobyć umiejętności, które przydadzą się w codziennej pracy, w sektorze bankowym, IT, w sektorze związanym z mediami, kulturą, komunikacją społeczną. Wartością dodaną jest to, że ten kierunek będzie prowadzony w języku niemieckim. To pozwoli na poznanie słownictwa branżowego - dodaje Nowak.

8 czerwca Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rozpocznie rejestrację na studia w roku akademickim 2023/2024.

Trwa budowa czwartego kręgu Opery Nova w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE