Nowy dyrektor szpitala Biziela to znany neurolog. Już od studiów jest związany z Bydgoszczą

i

Autor: Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy

zdrowie

Nowy dyrektor szpitala Biziela to znany neurolog. Już od studiów jest związany z Bydgoszczą

2023-09-22 14:00

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy ma od kilku dni nowego dyrektora ds. lecznictwa. To znany i ceniony neurolog. - Zazdrościłam jego pacjentom, że to właśnie on się nimi zajmuje - opisują bydgoszczanie.

Dr n. med Piotr Płeszka jest związany ze szpitalem Biziela od początku swojej kariery zawodowej.

  • Po ukończeniu w 1996 roku Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Bydgoszczy rozpoczął staż podyplomowy w ówczesnym Szpitalu Wojewódzkim im. dr. J. Biziela.
  • Tutaj też w latach 1997-2005 odbył staże specjalizacyjne I oraz II stopnia z neurologii.
  • W kolejnych latach pełnił kolejno funkcje asystenta w Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu Kliniki Neurochirurgii i Neurologii oraz zastępcy lekarza kierującego Oddziałem Neurologii.

Lekarz swoją wiedzę i doświadczenie chętnie przekazuje młodym medykom.

- W trakcie swojej kariery zawodowej dr Płeszka prowadził również wykłady z neurologii na kursach specjalizacyjnych (w latach 2005 – 2006) oraz ćwiczenia i seminarium w zakresie neurologii na Akademii Medycznej w Bydgoszczy, a następnie CM UMK (w latach 2001-2002 oraz 2010-2011) - informuje Kamila Wiecińska, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela.

Bydgoski neurolog od lat cieszy się szacunkiem u pacjentów. Chwalą go za fachowość, komunikatywność, dokładność.

- Leżałam po udarze na neurologii w Bizielu i widziałam, jak opiekuje się swoimi podopiecznymi. Zazdrościłam pacjentom dr. Płeszki, że to właśnie on się nimi opiekował - pisze jedna z internautek.

- Świetny lekarz, z powołania, robi długi wywiad, kiedy odpowiedzi, są dla niego zaskakujące, nie krytykuje pacjenta, tylko dopytuje - pisze kto inny.

Ich stare zdjęcia zadziwiają. Tak wyglądały przed operacjami!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE