Nowy basen w Fordonie już otwarty. Jak wygląda w środku? [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-19 16:30

Basen w Fordonie został otwarty i działa pełną parą, na razie nie dla wszystkich. Z pływalni przy ul. Kromera mogą na razie korzystać tylko grupy zorganizowane, głównie uczniowie szkoły, do której należy obiekt. Byliśmy w środku. Zobaczcie, jak prezentuje się nowy basen!

Właśnie zaczął działać, choć nie przyjąć wszystkich bydgoszczan. Aqua Fordon został otwarty. Na razie z pływalni korzystają grupy zorganizowane – między innym uczniowie podstawówki nr 67, do której należy pływalnia.

28 maja o godz. 16.00 otworzymy pływalnię dla wszystkich mieszkańców miasta. Na razie możemy udostępnić obiekt pływacki tylko dla 50 procent wykorzystania obiektu, to około 80 osób - tyle jednorazowo będzie mogło tutaj wejść, a miejmy nadzieję, że od 5 czerwca wszyscy mieszkańcy będą mogli korzystać z pływalni

- mówi Michał Jarocha z Bydgoskiego Centrum Sportu.

Basen w Fordonie to 3-kondygnacyjny obiekt o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wynosi prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych.

Oprócz głównego basenu 25-metrowego jest też basen rekreacyjny dla dzieci, wanny jacuzzi, są sauny, gejzer wodny z podświetlenie, grzybek, rwąca rzeka i zjeżdżalnie

- dodaje Jarocha.

Budowa basenu kosztowała ponad 33 mln zł i będzie objęta 7-letnią gwarancją.

Basen w Fordonie został otwarty. Jak wygląda w środku?