Nowy aktor w zespole Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ostatnio widzieliśmy go w „Wielkiej wodzie”

i

Autor: UM Bydgoszcz

Teatr

Nowy aktor w zespole Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ostatnio widzieliśmy go w „Wielkiej wodzie”

2023-09-28 14:53

To ceniony aktor teatralny i filmowy. Widzieliśmy go w kilku znanych serialach, m.in. „Wielkiej wodzie”, „Przyjaciółkach” czy „Ojcu Mateuszu”. Zawodowo poznał go dobrze Wojciech Faruga, bo wystąpił w dwóch produkcjach wyreżyserowanych przez dyrektora bydgoskiej sceny: „Królowa Margot. Wojna skończy się kiedyś” oraz „Maria Antonina. Ślad królowej”. Adam Graczyk dołącza do zespołu Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Do zespołu aktorskiego Teatru Polskiego w Bydgoszczy dołączył właśnie Adam Graczyk

  • To aktor teatralny i filmowy.
  • Ukończył krakowską PWST w 2004 roku.
  • Współpracował z wieloma scenami w Polsce, między innymi z Krzysztofem Jaworskim, Aldoną Figurą, Bruno Lajarą, Peterem Wolfem.
  • W latach 2008-2013 w zespole stołecznego Teatru Dramatycznego wystąpił, między innymi u Radka Rychcika w monodramie „Laodamia” oraz spektaklu „Fragmenty dyskursu miłosnego”; Krystiana Lupy „Persona. Marylin”, „Persona. Ciało Simone”, a także Michaela Marmarinosa „Plac Apokalipsa”.
  • W 2012 roku został zakwalifikowany do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za tekst „Bóle fantomowe”.
  • Był autorem scenografii teatralnych w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze, Teatrze Ludowym i Teatrze Starym w Krakowie.

Dyrektor bydgoskiego teatru dawno już poznał nowego aktora, niebawem zobaczy go w akcji bydgoska publiczność

Adam Graczyk wystąpił również w dwóch produkcjach wyreżyserowanych przez Wojciecha Farugę – „Królowa Margot. Wojna skończy się kiedyś” w Teatrze Polskim w Bielsko-Białej oraz „Maria Antonina. Ślad królowej” w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, wtedy też bydgoska publiczność miała okazję poznać go po raz pierwszy.

W najbliższym czasie publiczność będzie mogła zobaczyć Adama w spektaklu „Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego. Pierwsze spektakle w TPW już w nadchodzący weekend.

Aktor bydgoskiego teatru na szklanym ekranie

Szeroka publiczność widziała go w niektórych odcinkach ulubionych seriali, m.in. „Wielka woda”, „Przyjaciółki”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Barwy szczęścia”. Grał też w kinowych hitach, jak „Na układy nie ma rady” czy „Faceci do wzięcia”.

Nowy aktor w zespole Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ostatnio widzieliśmy go w „Wielkiej wodzie”

i

Autor: Sebastian Rogowski
Smaczny pojedynek w Bydgoszczy. Rywalizowali uczniowie z całego regionu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE