Nowe tężnie w Bydgoszczy. Ruszyła budowa

2023-03-17 12:30
Budowa mini-tężni
Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy, materiały prasowe

Rozpoczęła się budowa dwóch nowych tężni. Jedna z nich powstaje w Myślęcinku na polanie Różopole, a druga w Starym Fordonie przy ul. Targowisko. To kolejne takie miejsca w Bydgoszczy.

Prace w Myślęcinku i w Starym Fordonie już się rozpoczęły. Budowy chcieli mieszkańcy, którzy głosowali w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Jak informuje ratusz, w Myślęcinku tężnia powstanie w miejsce starej fontanny na polanie Różopole. Wokół tężni stanie 20 ławek z siedziskami z drewna sosnowego. Pojawią się również nowe kosze na śmieci, czy stojaki rowerowe. Warto dodać, że po obu stronach tężni zasadzone zostanie 150 ozdobnych krzewów.

Tężnia w Starym Fordonie powstanie przy ul. Targowisko, gdzie od kilku miesięcy jest twarda nawierzchnia. Tężnia wraz z elementami małej architektury będzie sąsiadować z wybudowanym wcześniej placem zabaw.

Mini-tężnie w Bydgoszczy

To będą kolejne mini-tężnie w Bydgoszczy. Takie obiekty już stoją na Wyżynach (ul. Modrakowa), Fordonie (ul. Hallera) i Osowej Górze (ul. Wielorybia). One również powstały dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Budowa tężni w Myślęcinku i Starym Fordonie będzie kosztowała w sumie ponad milion złotych. Koniec prac zaplanowano pod koniec drugiego kwartału 2023 roku.

Awaria wodociągowa w Bydgoszczy. Do zapadliska wpadły dwa auta
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE