Park Kochanowskiego w Bydgoszczy

i

Autor: Dawid Olszewski

Nowe ograniczenia w walce z koronawirusem. Co się zmieniło w Bydgoszczy?

2020-04-01 10:20

Od 1 kwietnia obowiązują nowe ograniczenia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zmiany dotyczą również bydgoszczan.

Bydgoski ratusz informuje, że zawieszone zostaje funkcjonowanie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Nie można spacerować w parkach i nad bulwarami.

Leśny Park Kultury i Wypoczynku zamknął Ogród Botaniczny, a wcześniej zoo, Ośrodek Rekreacji Konnej i place zabaw i Miasteczko Ruchu Drogowego. Są też tablice informujące, że spacer po parku jest zabroniony.

Ograniczenia w liczbie klientów dotyczą sklepów, na poczcie, bazarach i targowiskach. W weekend będą zamknięte markety budowlane. Rząd zawiesił działalność zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Otwarte pozostaną sklepy, apteki i drogerie.

Od godz. 10.00 do 12.00 zakupy w aptekach i sklepach mogą robić tylko osoby powyżej 65. roku życia. Podczas zakupów trzeba używać jednorazowych rękawiczek.

Osoby niepełnoletnie mogą wyjść z domu tylko w obecności osoby dorosłej. Minimalna odległość między pieszymi to dwa metry.

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 1.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE